Ste tu
Home > Spravodajstvo > POZOR, ŽLTAČKA! V SOBRANCIACH ZAKÁZALI HROMADNÉ PODUJATIA

POZOR, ŽLTAČKA! V SOBRANCIACH ZAKÁZALI HROMADNÉ PODUJATIA

Zdieľaj tento článok

Trebišovčania, pozor. V okrese Sobrance podľa Televízie Markíza vyčíňa žltačka. Predpokladá sa, že zdrojom bude miestna osada, v ktorej prednedávnom vypli vodu.


Denník Korzár pre zmenu píše, že michalovskí hygienici tvrdia, že žltačku má na svedomí bakteriálna kontaminácia studní a s nákazou už mohlo okrem 70 zatiaľ identifikovaných prípadov prísť do kontaktu ďalších zhruba 1300 ľudí. Preto vydali zákaz zhromažďovania sa ľudí a každému odporúčajú, aby si pravidelne umýval ruky a vyhýbal sa verejným podujatiam a preplneným miestnostiam.


Podľa najnovších informácií už došlo k zrušeniu chystaného piatkového Gitarového festivalu v Sobranciach. Organizátori tak museli zrušiť festival, na ktorom sa podľa programu malo zúčastniť približne  100 účinkujúcich.

Dávajme si pozor

Takáto nákaza žltačkou sa veľmi jednoducho môže preniesť aj do nášho okresu. Stačí nedbať na hygienu. Preto aspoň takýmto spôsobom vyzývame ľudí, aby si čo najčastejšie umývali ruky. Veď nie nadarmo sa tejto chorobe hovorí aj choroba špinavých rúk.

žltačka
V sobraneckom okrese vyčíňa žltačka. Dajte si pozor.

Zdroj: Denník Korzár, Televízia Markíza.

Zdieľaj tento článok

Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top