Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Pozor na podvodníkov, polícia upozorňuje na ich najnovšie praktiky

Pozor na podvodníkov, polícia upozorňuje na ich najnovšie praktiky

BRATISLAVA/TRNAVA 15. októbra (WeNoviny.sk) – Podvodníci sú skutočne vynaliezaví, polícia upozorňuje na ich najnovšie praktiky. Minulý týždeň úradoval v meste Gbely falošný orezávač stromov.


Neznámy muž preskočil plot rodinného domu a bez vedomia 84-ročného majiteľa začal píliť konáre na ihličnatých stromoch. Muž na výzvy nereagoval a tvrdil mu, že je zo súkromnej firmy, za vykonané práce mu jednoducho musí zaplatiť. Dôchodcovi predložil faktúru na 850 eur a ten mu plnú sumu vyplatil.


Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, polícia prípad vyšetruje ako porušovanie domovej slobody a podvod na chránenej osobe, za ktorý hrozí trest na tri až desať rokov.

Prípad z vlaňajška

V súvislosti s nadchádzajúcim Sviatkom všetkých svätých a Pamiatkou zosnulých polícia pripomína aj prípad z vlaňajšieho roku.

Neznámy muž vtedy ponúkol dôchodcovi z Brodského výhodnú renováciu hrobu. Sumu zámerne zamlčal a po vykonaní prác žiadal 1 600 eur.

Dôchodca mu najskôr odmietal zaplatiť, no po neustálom naliehaní mu dal 850 a neskôr doplatil ďalších 500 eur. Práce na hrobe však vôbec nezodpovedali vyplatenej sume a oklamanému mužovi vznikla škoda minimálne tisíc eur.

Falošní elektrikári

V uplynulých dňoch zaevidovali aj niekoľko prípadov, pri ktorých starší ľudia uverili falošným elektrikárom.

Podvodníci zazvonili s tým, že im nesú preplatok na elektrine a žiadali rozmeniť peniaze, resp. vydať z väčšej bankovky. Poškodení tak podvodníkom, ktorých vpustili dnu, odhalili svoje skrýše na peniaze a prišli tak o vysoké, niekoľkotisícové úspory.

Polícia znovu upozorňuje hlavne starších ľudí, aby do svojich príbytkov nevpúšťali cudzích ľudí a nevyplácali im nijaké peniaze. Žiadne spoločnosti nevracajú peniaze v hotovosti. V prípade akýchkoľvek pochybností treba ihneď volať políciu na linku 158.

Viac k témam: krádež, podvod, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Pozor na podvodníkov, polícia upozorňuje na ich najnovšie praktiky © SITA Všetky práva vyhradené.


Top