Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Poslanci v tomto volebnom období schválili 358 zákonov, na Hodine otázok sú najaktívnejší smeráci

Poslanci v tomto volebnom období schválili 358 zákonov, na Hodine otázok sú najaktívnejší smeráci

30.7.2019 (Webnoviny.sk) – Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) schválili od volieb v marci 2016 do letnej prestávky 358 zákonov. Z toho 76 zákonov prijali v tomto roku. Vyplýva to zo štatistík zverejnených na webe NR SR.

Zákonodarcovia schválili v tomto volebnom období 268 vládnych návrhov, 89 poslaneckých a jeden návrh bol predložený výborom NR SR. Konkrétne Výborom NR SR pre nezlúčiteľnosť funkcií.

Skrátené legislatívne konanie

Z ministerstiev schválili poslanci najviac zákonov ministerstvu financií, a to 43. Najviac zákonov v rámci jednej schôdze, a to 32 prijal parlament na zatiaľ poslednej schôdzi, ktorá bola v júni a tiež na novembrovo-decembrovom rokovaní v minulom roku.

V skrátenom legislatívnom konaní prijal parlament zatiaľ 22 zákonov. Takýto postup môže parlament využiť, len na návrh vlády. V takomto prípade sa neberú do úvahy časové obmedzenia, ktoré stanovuje rokovací poriadok pri bežnom postupe pri prijímaní zákona.

Hodina otázok v parlamente

Od začiatku roka 2019 bolo v zrýchlenom režime schválených šesť legislatívnych zmien. Exprezident SR Andrej Kiska od posledných parlamentných volieb vetoval poslancom 29 zákonov, 28 z nich parlament opätovne schválil.

V rámci Hodiny otázok položili poslanci premiérovi a členom vlády 2 661 otázok. Najviac bolo určených expremiérovi Robertovi Ficovi (660) a terajšiemu predsedovi vlády Petrovi Pellegrinimu (498).

Najaktívnejší sú v kladení otázok poslanci z poslaneckého klubu strany Smer-SD, ktorí položili 951 otázok. Zodpovedaných otázok je 532.

Viac k témam: Národná rada Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanci v tomto volebnom období schválili 358 zákonov, na Hodine otázok sú najaktívnejší smeráci © SITA Všetky práva vyhradené.

Top