Ste tu
Home > Správy > Svet > Poprednú aktivistku Black Lives Matter postrelili do hlavy, je v kritickom stave

Poprednú aktivistku Black Lives Matter postrelili do hlavy, je v kritickom stave

Zdieľaj tento článok

24.5.2021 (Webnoviny.sk) – Poprednú aktivistku z hnutia Black Lives Matter (Na životoch černochov záleží) vo Veľkej Británii postrelili do hlavy a leží v londýnskej nemocnici v kritickom stave. Informovala o tom politická strana Taking the Initiative Party.


Polícia a priateľka Sashe Johnson, ktorá zohrala dôležitú rolu pri vlaňajších protestoch hnutia proti rasizmu, povedali, že postrelenie pravdepodobne nebol cielený útok. Strana však uviedla, že Johnson dostala viacero vyhrážok smrťou súvisiacich s jej aktivizmom.


Metropolitná polícia uviedla, že v nedeľu krátko pred 3:00 dostali hlásenie o streľbe v londýnskej časti Peckham. Streľba sa odohrala neďaleko domu, kde sa konala párty. Polícia vo vyhlásení uviedla, že po streľbe skončila v nemocnici 27-ročná žena, no bližšie ju neidentifikovala. Vyšetrovatelia požiadali možných svedkov o pomoc a zatiaľ nikoho nezatkli.

Tak ako v iných krajinách, aj v Spojenom kráľovstve vyvolala minuloročná smrť Georgea Floyda v rukách minneapoliskej polície protesty proti rasizmu. Na protestoch hnutia Black Lives Matter po celej Británii sa zišli davy ľudí, ktorí vyzývali vládu a inštitúcie, aby čelili dedičstvu britského impéria a rozsiahlych ziskov z jeho obchodovania s otrokmi. Johnson bola jednou z rečníčok na protestoch a je líderkou spomenutej novozaloženej strany.

Viac k témam: streľba
Zdroj: Webnoviny.sk – Poprednú aktivistku Black Lives Matter postrelili do hlavy, je v kritickom stave © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top