Ste tu
Home > Ekonomika > Pomalé znižovanie deficitu nie je umenie, tvrdí Jurzyca a hovorí o neefektívnych výdavkoch vlády

Pomalé znižovanie deficitu nie je umenie, tvrdí Jurzyca a hovorí o neefektívnych výdavkoch vlády

BRATISLAVA 10. októbra (WebNoviny.sk) – Na návrh štátneho rozpočtu, ktorý v stredu schválila vláda, kriticky reagovala aj opozičná strana Sloboda a solidarita.

Vládu kritizuje najmä za to, že ani v súčasných priaznivých podmienkach nedokázala predstaviť rozpočet, ktorý by nebol mínusový. Ako uviedol poslanec za SaS Eugen Jurzyca, pri súčasnom výbere daní a odvodov nie je pomalé znižovanie deficitu žiadnym umením.

Umením je vytvoriť rozpočtový prebytok a súčasne robiť reformy, ktoré občanom dlhodobo zabezpečia dobrý život, sociálne istoty a zo Slovenska spravia úspešnú krajinu, ktorá sa v modernizácii zaradí ku krajinám ako Nemecko či Švédsko,“ tvrdí Jurzyca.

Na druhej strane však vláda zvláda míňať vysoké príjmy na neefektívne výdavky. „Prebytková je táto vláda v neefektívnom míňaní verejných zdrojov, ich rozkrádaní a nezmyselnom rozdávaní na vlaky zadarmo. Práve preto SaS za tento rozpočet v parlamente nezahlasuje,“ uzavrel Jurzyca.

Viac k témam: Eugen Jurzyca, SaS Sloboda a Solidarita, štátny rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk – Pomalé znižovanie deficitu nie je umenie, tvrdí Jurzyca a hovorí o neefektívnych výdavkoch vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

Top