Ste tu
Home > Správy > Svet > Poľsko zavádza povinnú sedemdňovú karanténu pre cestujúcich z Británie, nebude sa týkať zaočkovaných

Poľsko zavádza povinnú sedemdňovú karanténu pre cestujúcich z Británie, nebude sa týkať zaočkovaných

Zdieľaj tento článok

23.6.2021 (Webnoviny.sk) – Poľsko začína uplatňovať povinnú sedemdňovú karanténu pre ľudí prichádzajúcich z Veľkej Británie. Dôvodom je rast počtu infekcií delta variantom koronavírusu v Spojenom kráľovstve.


Viac o téme: Koronavírus

Karanténa, ktorá sa uplatňuje od stredy, sa nevzťahuje na tých, ktorí sú úplne zaočkovaní.


Vysoký počet cestujúcich

Po siedmich dňoch izolácie môžu ľudia, ktorí pricestovali do Poľska z Británie, absolvovať testy na COVID-19. Ak je výsledok negatívny, karanténa sa skončí.

Počet cestujúcich medzi Veľkou Britániou a Poľskom je vysoký, keďže státisíce Poliakov žijú a pracujú v Spojenom kráľovstve. Povinná karanténa sa v Poľsku uplatňuje aj pre cestujúcich z Indie, Brazílie a Juhoafrickej republiky.

Účinnosť Pfizera proti delte

Poľský minister zdravotníctva Adam Niedzielski uviedol, že väčšina z približne 11,7 milióna obyvateľov krajiny, ktorí sú už úplne zaočkovaní, dostala vakcínu spoločnosti Pfizer.

Tá preukázala vysokú účinnosť proti delta variantu vírusu. V Poľsku doteraz potvrdili 90 prípadov tejto mutácie a najmenej jeden človek po nákaze zomrel.

Viac k témam: cestovanie covid-19, COVID-19, delta variant, indický variant, karanténa, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Poľsko zavádza povinnú sedemdňovú karanténu pre cestujúcich z Británie, nebude sa týkať zaočkovaných © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top