Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Polícia zistila identitu dvoch mužov z protestu v Bratislave, sú podozriví z ohrozovania mravnej výchovy mládeže

Polícia zistila identitu dvoch mužov z protestu v Bratislave, sú podozriví z ohrozovania mravnej výchovy mládeže

Zdieľaj tento článok

19.10.2020 (Webnoviny.sk) – Polícii sa podarilo zistiť identitu dvoch mužov, ktorí sú podozriví z ohrozovania mravnej výchovy mládeže po proteste v Bratislave zo soboty 17. októbra. Polícia po proteste zverejnila status, v ktorom žiadala verejnosť o pomoc pri pátraní po identite osôb na fotografiách z videa z protestu.


Prvé informácie prišli o sedem minút

„Len na túto výzvu reagovalo okamžite viac ako sto občanov súkromnými správami. Na základe pondelňajšej analýzy bolo zistené, že prvotné informácie o identite osôb boli polícii zaslané už sedem minút po zverejnení statusu. Za 22 hodín status lajkovalo viac ako 16-tisíc ľudí, ďalších viac ako 11-tisíc ho zdieľalo a celkovo sa dostal k viac ako 1 400 000 užívateľov,“ uviedol v tlačovej správe hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.


Po tom, čo polícia identitu osôb definitívne zistila a pominuli dôvody pátrania, status vymazali a tváre osôb na fotografiách rozmazali. O ďalších krokoch v prípade bude polícia informovať.

Viac o téme: Koronavírus

Polícia tiež potvrdila, že dostala niekoľko stoviek správ od občanov, ktoré obsahovali informácie týkajúce sa najradikálnejších účastníkov protestu a ich organizátorov. „Aj keď polícia niektorými informáciami už disponovala na základe vlastných poznatkov, vďaka občanom sa v nich mohla len utvrdiť,“ uzavrel Slivka.

Fanúšikovia ultras aj sympatizanti Kotlebovcov

Pred Úradom vlády SR v Bratislave v sobotu 17. októbra protestovalo niekoľko stoviek demonštrantov proti vládnym opatreniam súvisiacim so šírením koronavírusu.

Boli medzi nimi aj fanúšikovia ultras či členovia a sympatizanti strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS). Demonštranti do areálu Úradu vlády SR prehodili aj svetlice a poškodzovali oplotenie či okolie.

Pred areál budovy sa následne postavili policajti, na ktorých demonštranti začali hádzať kamene, dlažobné kocky či fľaše a používať delobuchy. Policajti zasiahli proti protestujúcim slzným plynom a použili vodné delo. Pri akcii boli zranení štyria policajti a v tejto veci je momentálne začaté trestné stíhanie.

Viac k témam: Koronavírus, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia zistila identitu dvoch mužov z protestu v Bratislave, sú podozriví z ohrozovania mravnej výchovy mládeže © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top