Ste tu
Home > Správy > Polícia vypratáva tábor migrantov v Grande-Synthe, chcú zastaviť násilnosti a prevádzačstvo

Polícia vypratáva tábor migrantov v Grande-Synthe, chcú zastaviť násilnosti a prevádzačstvo

Zdieľaj tento článok

17.9.2019 (Webnoviny.sk) – Francúzska polícia evakuuje najmenej 900 migrantov zo stanového tábora a neďalekej telocvične v obci Grande-Synthe pri prístavnom meste Dunkerque. Dôvodom tohto opatrenia sú obavy o bezpečnosť a hygienu.


Hovorca departementu Nord uviedol, že medzi spomínanými migrantmi je bližšie neurčený počet detí s ich rodinami. Všetkých prevážajú do dočasných útulkov, dodal s tým, že všetci môžu požiadať o azyl. Miestne médiá informovali, že mnohí z migrantov sú Kurdi z Iraku.


Vypratanie tábora nariadil tento mesiac súd s cieľom zastaviť násilnosti a prevádzačstvo v oblasti. Podľa aktivistov však evakuácie táborov nezabránia migrantom, aby do oblasti chodili.

Migranti, ktorí unikajú pred chudobou a konfliktmi v ich vlastiach, sa dlho zoskupujú v mestách pozdĺž francúzskeho pobrežia v nádeji, že sa im podarí cez Lamanšský prieliv dostať do Veľkej Británie.

Viac k témam: francúzska polícia, migranti, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia vypratáva tábor migrantov v Grande-Synthe, chcú zastaviť násilnosti a prevádzačstvo © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top