Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Polícia volá domov na sviatky aj Štefana Hegedűsa, podieľal sa na vražde i lúpeži

Polícia volá domov na sviatky aj Štefana Hegedűsa, podieľal sa na vražde i lúpeži

21.12.2020 (Webnoviny.sk) – Policajný zbor SR (PZ SR) v rámci vianočnej kampane upozorňuje na pátranie po 47-ročnom Štefanovi Hegedűsovi, na ktorého je vydaný medzinárodný a európsky zatýkací rozkaz pre trestný čin vraždy v spolupáchateľstve a nedovolené ozbrojovania.


Ďalší zatykač je na muža vydaný na dodanie do výkonu trestu pre lúpež. Ako uvádza polícia na sociálnej sieti, Štefanovi Hegedűsovi hrozí trest 15 až 25 rokov väzenia až doživotie a na úteku je od roku 2007.


Policajný zbor aj tento rok upozorňuje na najhľadanejšie osoby v rámci vianočnej kampane, ktorej cieľom je „pútavo a masovo zaujať verejnosť s úmyslom získania informácií vedúcich k ich vypátraniu“.

Tento rok je hlavným motívom kampane virtuálna pozvánka k štedrovečernému stolu. Fiktívna večera bude organizovaná na adrese Chorvátska 5 v Bratislave, čo predstavuje sídlo Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody. Vtipným spracovaním serióznej témy chce polícia osloviť čo najväčšie publikum.

Minuloročná vianočná kampaň priniesla pozitívny výsledok, na základe zverejneného statusu boli získané informácie k vtedy dlhoročne nezvestnému Henrichovi Sz., členovi gangu takáčovcov. Muž bol vďaka kampani zatknutý.

Viac k témam: najhľadanejší Slováci
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia volá domov na sviatky aj Štefana Hegedűsa, podieľal sa na vražde i lúpeži © SITA Všetky práva vyhradené.


Top