Ste tu
Home > Správy > Polícia prosí o pomoc pri pátraní po útočníkovi zo Štrasburgu, Chekatt má bohaté policajné záznamy

Polícia prosí o pomoc pri pátraní po útočníkovi zo Štrasburgu, Chekatt má bohaté policajné záznamy

ŠTRASBURG 13. decembra (WebNoviny.sk) – Francúzska polícia požiadala verejnosť o pomoc pri pátraní po útočníkovi zo Štrasburgu.

Býval na predmestí Štrasburgu

Úrady zverejnili plagáty s podobizňou a popisom podozrivého, na ktorých ho označili za „nebezpečnú osobu“ a zakázali sa k nemu približovať. Vyzvali ľudí, aby sa v prípade akýchkoľvek informácií o hľadanom obrátili na políciu.

Dvadsaťdeväťročný Chérif Chekatt, ktorý býval na predmestí Štrasburgu, v utorok večer zaútočil strelnou zbraňou a nožom neďaleko vianočných trhov. Dve osoby zomreli, tretia je v stave klinickej smrti a ďalších dvanásť ľudí utrpelo zranenia. Odvtedy je na úteku.

Vláda nasadila do pátrania niekoľko stoviek policajtov a vojakov. Panujú však obavy, že sa Chekattovi ešte v utorok večer podarilo ujsť do Nemecka.

Pri útoku po arabsky kričal „Boh je veľký“

Policajti paradoxne len niekoľko hodín pred utorňajším útokom vykonali v Chekattovom byte na predmestí Štrasburgu raziu, pričom ho chceli zatknúť v súvislosti s pokusom o vraždu. Pravdepodobný páchateľ neskoršieho útoku v centre mesta sa v byte nenachádzal, policajti v ňom však zaistili pušku, nože a výbušniny.

Muž má bohaté policajné záznamy. Trestné činy páchal najmä vo Francúzsku, ale dopustil sa ich aj vo Švajčiarsku a v Nemecku, odkiaľ ho vyhostili naspäť do Francúzska. Tamojšie úrady potvrdili, že útočník bol na zozname ľudí, ktorí sú zrejme zradikalizovaní.

Prokurátor potvrdil, že podľa svedkov pri útoku kričal po arabsky „Boh je veľký“, čo je častý znak teroristických útokov spáchaných islamskými extrémistami.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Teroristický útok v Štrasburgu

 

Viac k témam: Chérif Chekatt, Štrasburg, teroristický útok, teroristický útok v Štrasburgu, terorizmus, vianočné trhy
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia prosí o pomoc pri pátraní po útočníkovi zo Štrasburgu, Chekatt má bohaté policajné záznamy © SITA Všetky práva vyhradené.

Top