Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Polícia odmietla trestné oznámenie vo veci Ficových telefonátov s Antoninom V., Dostál podal sťažnosť

Polícia odmietla trestné oznámenie vo veci Ficových telefonátov s Antoninom V., Dostál podal sťažnosť

25.7.2019 (Webnoviny.sk) – Polícia odmietla trestné oznámenie vo veci Ficových telefonátov s Antoninom V. Agentúru SITA o tom informoval predseda Občianskej konzervatívnej strany (OKS) Ondrej Dostál, ktorý toto trestné oznámenie podával.


Komunikovali s NAKA

Zdôraznil, že na odmietnutie jeho trestného oznámenia stačil vyšetrovateľovi telefonický kontakt s Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA) a inšpekciou finančnej správy, ktoré sa trestnou činnosťou Antonina V. zaoberajú. „Proti odmietnutiu trestného oznámenia som podal sťažnosť,“ priblížil Dostál.


Odbor kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave I. vo svojom odôvodnení uvádza, že nie je dôvod na začatie trestného stíhania.

„Obsahovými náležitosťami trestného oznámenia sú skutočnosti nasvedčujúce spáchanie trestného činu. Ide pritom o skutočnosti, z obsahu ktorých musia byť preukázateľné zákonné znaky niektorého trestného činu v osobitnej časti Trestného zákona,“ píše sa v uznesení okresného riaditeľstva.

Talianska prokuratúra nahrávku nepotvrdila

Talianska prokuratúra podľa talianskeho denníka La Repubblica zistila, že v roku 2012 premiér Robert Fico telefonoval s Antoninom V. Informoval o tom ešte vo februári Denník N.

Expremiér Robert Fico (Smer-SD) vo februárovej relácii TA3 V politike poprel, že by v minulosti telefonoval s Antoninom V., ktorý je obvinený z drogovej trestnej činnosti v Taliansku.

“Nevolal mi, ani ja som mu nevolal. Ja nemám jeho číslo, on nemá moje a ja tieto klamstvá kategoricky odmietam,” uviedol Fico. Podľa jeho slov išlo iba o prekrytie problémov prezidenta Andreja Kisku, pričom argumentoval najmä oficiálnou správou z talianskej prokuratúry, ktorá nepotvrdila, ani nevyvrátila, že existuje nahrávka z odpočúvania telefónu Antonina V.

Viac k témam: trestné oznámenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia odmietla trestné oznámenie vo veci Ficových telefonátov s Antoninom V., Dostál podal sťažnosť © SITA Všetky práva vyhradené.


Top