Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Polícia čelí klamstvu dezinformátorov, že sama šírila hoax o nepotrebnosti očkovacích preukazov

Polícia čelí klamstvu dezinformátorov, že sama šírila hoax o nepotrebnosti očkovacích preukazov

Zdieľaj tento článok

29.3.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia upozorňuje na umelé vytváranie hoaxu ako dôkazu o klamstve bojovníkov proti hoaxom. Ako vysvetlila vo svojom profile Hoaxy a podovody – Polícia SR na sociálnej sieti, jej základom je zaužívané heslo „Dnes hoax, zajtra pravda“.


Priblížila, že šíriteľ hoaxu si vyberie tému rezonujúcu v spoločnosti a vymyslí, že autorita v štáte ju v minulosti označila za niečo vymyslené a nemožné. Následne konštatuje, že daná autorita je šíriteľkou hoaxu.


Vstup podmienený očkovaním

Situáciu polícia vysvetľuje vo svojom profile aj na príklade s očkovacími preukazmi a pasmi, keďže sa v súčasnosti uvažuje, aby v nich boli uvedené údaje o zaočkovaní konkrétneho turistu proti koronavírusu, čím by mu bol umožnený vstup do krajiny.

Doplnila, že šíritelia nepravdivých informácií uvádzajú, že aj profil Hoaxy a podvody – Polícia SR minulý rok napísala, že medzinárodné očkovacie preukazy či pasy sú hoaxom a že nikdy nebudú potrebné.

Očkovací preukaz sa používa

Polícia toto tvrdenie odmieta, keďže vo svojom profile nič podobné neuviedla a naopak šírila informáciu o medzinárodnom očkovacom preukaze, ktorý sa v cestovnom ruchu už používa.

„Nie je to žiadna novinka, že do niektorých krajín sveta sa dostanete iba v prípade, keď ste zaočkovaní proti konkrétnym ochoreniam. Jednoducho vás na svoje územie nepustia,“ ozrejmila.

Viac k témam: dezinformácie, falošné správy, hoax
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia čelí klamstvu dezinformátorov, že sama šírila hoax o nepotrebnosti očkovacích preukazov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top