Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Policajti nemuseli opitého vodiča na Golfe zastaviť, sám im narazil do odstaveného auta

Policajti nemuseli opitého vodiča na Golfe zastaviť, sám im narazil do odstaveného auta

10.8.2019 (Webnoviny.sk) – Mladý vodič narazil do odstaveného policajného auta. Nafúkal takmer dve promile.

Ako uvádza polícia na svojej facebookovej stránke, v sobotu okolo 02:00 došlo na Einsteinovej ulici v Bratislave k dopravnej nehode dvoch motorových vozidiel, z ktorých jedno bolo vozidlom hliadky Pohotovostných motorových vozidiel (PMJ).

„Podľa doterajších informácii 25-ročný vodič vozidla Volkswagen Golf počas jazdy po Einsteinovej ulici z doposiaľ presne nezistených príčin narazil do vozidla s označením POLÍCIA, ktoré bolo v tom čase odstavené na pravej krajnici. Mladý vodič bol podrobený vykonaniu dychovej skúšky, ktorou bola nameraná hodnota 0,93 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 1,94 promile. Opakovaná skúška prítomnosť alkoholu v dychu potvrdila,“ píše polícia na facebooku.

Ako ďalej informuje, vodič bol obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na príslušné policajné oddelenie. Škoda spôsobená touto nehodou bola vyčíslená na takmer sedem tisíc eur.

„V tejto súvislosti upozorňujeme vodičov, že alkohol v žiadnom prípade za volant nepatrí. Na Slovensku platí takzvaná ´nulová tolerancia´ výšky hladiny alkoholu v dychu, respektíve v krvi u vodičov. Preto opäť apelujeme na vodičov, aby boli na cestách voči sebe, ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky, zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili,“ vyzýva polícia.

Viac k témam: alkohol za volantom
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajti nemuseli opitého vodiča na Golfe zastaviť, sám im narazil do odstaveného auta © SITA Všetky práva vyhradené.

Top