Home > Šport > Polášek s Dodigom v prvom kole nezaváhali, Zelenay s Jebavým na Australian Open skončili

22.1.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenský tenista Filip Polášek postúpil spoločne s Chorvátom Ivanom Dodigom do druhého kola štvorhry na grandslamovom Australian Open.

Účastníci ostatného Turnaja majstrov v Londýne si v utorňajšom zápase poradili s domácimi držiteľmi voľnej karty Blakom Ellisom a Alexeiom Popyrinom po setoch 7:6 (11), 6:3.

Slovensko-chorvátske duo si tak napravilo reputáciu z predošlého grandslamového turnaja US Open, kde skončilo už v úvodnom kole.

Polášek ukončil zápas volejom

Finalisti nedávneho turnaja v austrálskom Adelaide v zápase ani raz neprišli o svoje podanie, hoci okrem troch es zahrali až sedem dvojchýb.

Kľúčom k úspechu bol lepšie zvládnutý tajbrejk prvého setu, v ktorom Polášek s Dodigom triumfovali pomerom 13:11. Svojich fanúšikov však poriadne napínali, keďže v skrátenej hre prišli o náskok 6:1 a následne museli čeliť aj štyrom setbalom austrálskych súperov.

Druhý set už mali favoriti pod kontrolou. Vo štvrtom geme čistou hrou prelomili podanie Ellisa a následne doviedli zápas do úspešného konca. Celé stretnutie ukončil Polášek nekompromisným volejom pri sieti.

Zelenay sa do druhého kola nepozrie

V súboji o postup do osemfinále Australian Open čakajú na štvrtý nasadený pár víťazi stretnutia Chris Guccione, Matt Reid (Aus.) – Marc López, Albert Ramos-Viňolas (Šp.). Zaujímavosťou je, že López je olympijským víťazom z Ria de Janeiro, kde nastúpil po boku krajana Rafaela Nadala.

Už v prvom kole Australian Open skončil druhý slovenský zástupca Igor Zelenay. Rodák z Trenčína s Čechom Romanom Jebavým podľahli americko-chorvátskej dvojici Austin Krajicek, Franco Skugor 4:6, 7:6 (4), 3:6.

Mrzieť ich mohol najmä začiatok rozhodujúceho setu, v ktorom za priaznivého stavu 1:0 nevyužili pri podaní súpera štyri brejkbaly. Najlepším výsledkom Zelenaya vo štvorhre na Australian Open tak zostane tretie kolo z roku 2010, keď bol jeho deblovým partnerom Nemec Philipp Marx.

Australian Open 2020 – štvorhra mužov – 1. kolo

streda

Filip Polášek, Ivan Dodig (SR/Chor.-4) – Blake Ellis, Alexei Popyrin (Aus.) 7:6 (11), 6:3
Austin Krajicek, Franco Skugor (USA/Chor.-16) – Roman Jebavý, Igor Zelenay (ČR/SR) 6:4, 6:7 (4), 6:3

Viac k témam: Australian Open 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Polášek s Dodigom v prvom kole nezaváhali, Zelenay s Jebavým na Australian Open skončili © SITA Všetky práva vyhradené.