Home > Šport > Polášek a Oswald vyhrali finále v Lisabone a získali už tretí titul za sebou

Polášek a Oswald vyhrali finále v Lisabone a získali už tretí titul za sebou

LISABON 18. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Filip Polášek a Rakúšan Philipp Oswald nasadení ako štvrtí sa stali víťazmi štvorhry na turnaji ATP Challenger Tour Lisboa Belém Open v portugalskom Lisabone (dotácia 46 600 eur, antuka).

V sobotňajšom finálovom stretnutí zdolali trojky deblového “pavúka”, argentínsky tandem Guido Andreozzi, Guillermo Durán, presvedčivo za 77 minút 7:5, 6:2.

Tridsaťtriročný Polášek si na svoje konto pripísal 14. titul vo štvorhre z podujatia kategórie ATP Challenger Tour. Bývalý 20. hráč deblového poradia Polášek uspel aj na predchádzajúcich dvoch turnajoch spomenutej kategórie a aktuálne ťahá šnúru troch titulov za sebou.

Pred siedmimi dňami rodák zo Zvolena zdvihol nad hlavu víťaznú trofej v Ríme, týždeň predtým v Ostrave.

Víťaz 11 turnajov z kategórie ATP 250 Series Polášek sa v deblovom renkingu posunie na 106. miesto a opäť sa priblíži k svojmu cieľu, návratu medzi najlepšiu stovku na svete.

Lisabon – štvorhra – finále

sobota:

Philipp Oswald, Filip Polášek (Rak./SR-4) – Guido Andreozzi, Guillermo Durán (Arg.-3) 7:5, 6:2 za 77 minút

Prehľad titulov slovenského tenistu Filipa Poláška vo štvorhre na turnajoch ATP Challenger Tour (14):
2005 Praha (Sergij Stachovskij – Ukr.)
2007 Mons (Tomasz Bednarek – Poľ.), Trnava (Igor Zelenay – SR), Oberstaufen (Igor Zelenay – SR), Košice (Lukáš Rosol – ČR)
2008 León (Travis Parrott – USA), San Luis (Travis Parrott – USA)
2010 Mons (Igor Zelenay – SR), Sunrise (Martin Damm – ČR)
2018 Štetín (Karol Drzewiecki – Poľ.)
2019 Budapešť (Kevin Krawietz – Nem.), Ostrava (Luca Margaroli – Švaj.), Rím (Philipp Oswald – Rak.), Lisabon (Philipp Oswald – Rak.)

Viac k témam: ATP Challenger Tour
Zdroj: Webnoviny.sk – Polášek a Oswald vyhrali finále v Lisabone a získali už tretí titul za sebou © SITA Všetky práva vyhradené.