Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Pohonné látky budú na čerpacích staniciach s novým označením, vodičom majú uľahčiť výber paliva

Pohonné látky budú na čerpacích staniciach s novým označením, vodičom majú uľahčiť výber paliva

BRATISLAVA 14. októbra (WebNoviny.sk) – V celej Európe by už mali motoristi tankovať na čerpacích staniciach pohonné látky s novým označením. Do platnosti tak definitívne prišla smernica Európskej komisie o infraštruktúre pre alternatívne palivá z októbra 2014.

„Nové značky poskytnú vodičom lepšie informácie o vhodnosti palív pre ich vozidlá bez ohľadu na to, kde v Európskej únii sa pohybujú. Pomôžu im tiež, aby načerpali správne palivo a ozrejmia im vplyv výberu paliva na životné prostredie,“ informovala Ingrid Ludviková zo Zastúpenia Európskej komisie v SR.

„Okrem toho, že by mali byť nové označenia viditeľné na všetkých verejných čerpacích staniciach, mali by byť viditeľné aj u autorizovaných predajcov. Nové značky budú zavedené vo všetkých 28 členských štátoch Európskej únie,v krajinách EHP (Island, Lichtenštajnsko a Nórsko) a takisto v Macedónsku, Srbsku, vo Švajčiarsku a v Turecku,“ konštatovala Ludviková.

Viac k témam: benzín, čerpacie stanice, Európska komisia (EK), palivá
Zdroj: Webnoviny.sk – Pohonné látky budú na čerpacích staniciach s novým označením, vodičom majú uľahčiť výber paliva © SITA Všetky práva vyhradené.

Top