Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Podvodníci skúšajú získať peniaze rôznymi spôsobmi, na overený trik naletela ďalšia dôchodkyňa

Podvodníci skúšajú získať peniaze rôznymi spôsobmi, na overený trik naletela ďalšia dôchodkyňa

BRATISLAVA/KOŠICE 5. apríla (WebNoviny.sk) – Košickí kriminalisti riešia prípad dôverčivej dôchodkyne, ktorá naletela podvodníkovi a prišla o peniaze. Neznámy muž jej zavolal na pevnú linku predstavil sa ako doktor a tvrdil jej, že jej syn mal nehodu v Prešove.


Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, od ženy chcel, aby zaslala 4 500 eur prostredníctvom pošty na účet spoločnosti do Poľska, čo aj urobila.


Chodia aj do domov

Páchatelia sa pokúšajú získať peniaze rôznymi spôsobmi. Obete kontaktujú telefonicky na pevné linky, predstavia sa ako ich príbuzní s rôznymi príbehmi, napríklad o nehode či súrnej pôžičke.

Podvodníci sa vydávajú aj za pracovníkov banky a požiadajú ich o prístupové kódy k účtu. Chodia aj priamo do domov a vydávajú sa za pracovníkov elektrární, plynári či pracovníkov vodárenskej spoločnosti.

Najčastejšie im nahovoria, že prišli vrátiť s preplatkom a v nestráženej chvíli ich oberú o úspory. Podobne je to aj s rôznymi podomovými obchodníkmi.

Upozornenie pre dôchodcov

Polícia vyzýva nielen rodinných príslušníkov, ale aj starostov obcí, aby dôchodcov na tieto nekalé praktiky upozornili.

Treba im pripomenúť, aby si podozrivé telefonáty vždy preverili, do bytov nikdy nevpúšťali neznámych ľudí a za žiadnych okolnosti im nedávali a neposielali peniaze. V prípade akéhokoľvek podozrenia treba ihneď volať políciu na linke 158.

Viac k témam: podvodníci
Zdroj: Webnoviny.sk – Podvodníci skúšajú získať peniaze rôznymi spôsobmi, na overený trik naletela ďalšia dôchodkyňa © SITA Všetky práva vyhradené.


Top