Ste tu
Home > Šport > PODUJATIE DETI NA HOKEJ UŽ ČOSKORO V TREBIŠOVE

PODUJATIE DETI NA HOKEJ UŽ ČOSKORO V TREBIŠOVE

Slovenský zväz ľadového hokeja v spolupráci s mestským športovým klubom mládeže v Trebišove organizuje pre hokejachtivé deti a ich rodičov zaujímavé podujatie s názvom Deti na hokej.


Pohli sa ľady?

Vyzerá to tak, že v štruktúrach slovenského športu číslo 1 sa pohli ľady. Prezident SZĽH, Igor Nemeček nakoniec podvolil tlaku zo strany bojkotujúcich hráčov a podpísal, že v lete 2016 sa uskutočnia nové voľby prezidenta hokejového zväzu. Vyriešená situácia značne uvoľnila zväčšujúci sa tlak.


Ľady sa okrem seniorského hokeja pohli aj v tom mládežníckom. Výsledkom je práve podujatie Deti na hokej, ktoré sa uskutoční dňa 10. januára 2015 o 14:00. na zimnom štadióne v Trebišove. Zúčastniť sa môžu deti vo veku od 5 do 10 rokov. Počas podujatia ich čaká mnoho nezabudnuteľných zážitkov, skvelá zábava a veselé zážitky.

Musia si zaobstarať iba prilbu, zimné rukavice, teplé oblečenie a, samozrejme, dobrú náladu. Korčule nie sú povinné, pretože sú dostupné na štadióne.

Konečne viac priestoru pre mládež

O hýbajúcich sa ľadoch hovorím hlavne z toho dôvodu, že sa konečne urobil väčší priestor pre deti. Na nich sa pritom často zabúdalo. Stačí sa vrátiť do roku 2002, kedy Slovensko vybojovalo titul Majstra sveta v ľadovom hokeji. Zrazu nastal boom, generácia vedená Šatanom, Pállfym a Bondrom bola na vrchole svojich síl, slovákov bolo v NHL vyše 30. Potom však prišla sezóna 2004/2005, počas ktorej sa za morom nehralo a hráči sa vracali domov, no už sa do najprestížnejšej hokejovej ligy nevrátili.

Vtedy bolo potrebné využiť nesmierny potenciál a investovať do výchovy mládeže. Nestalo sa. Výsledkom boli bezzubé vystúpenia nie len seniorskej, ale aj juniorských reprezentácií. Generácia vychovaná počas socializmu zostarla a noví hráči svetových kvalít neprichádzali. Nový Šatan, Demitra, či Pállfy sa pritom môže nachádzať medzi deťmi, ktoré na tomto podujatí dostanú priestor.

Výborný krok!

hokej


Top