Ste tu
Home > Spravodajstvo > PODPOR TOKAJSKÚ VYHLIADKOVÚ VEŽU V SÚBOJI O TITUL STAVBA ROKA 2015

PODPOR TOKAJSKÚ VYHLIADKOVÚ VEŽU V SÚBOJI O TITUL STAVBA ROKA 2015

Vinohradnícka oblasť Tokaj má novú dominantu. Vo viniciach nad obcou Malá Tŕňa stojí 12 metrov vysoká vyhliadková veža v unikátnom tvare dreveného suda. Postavili ju vďaka Programu švajčiarsko-slovenskej spolupráce a otvorili v rámci tradičných osláv svätého Urbana v sobotu 30. mája 2015 za účasti veľvyslanca Švajčiarskej konfederácie v SR Alexandra Wittwera.


Tokajská vyhliadková veža v súťaži o titul Stavba roka 2015. Nezabudni ju podporiť!

Vyhliadková veža

Uprostred viníc malebnej obce Malá Tŕňa vo Vinohradníckej oblasti Tokaj vyrástla v roku 2015 zaujímavá 12 m vysoká turistická rozhľadňa, ktorá už z diaľky zaujme svojím nevšedným architektonickým riešením – má totiž tvar vínneho suda. Jej vyhliadková plošina poskytuje krásne pohľady na tokajský región predstavujúci jednu z najmenších, avšak najvýznamnejších vinárskych oblastí Slovenska. Návštevníkom je k dispozícii aj ďalekohľad a informačné tabuľky s popismi panorámy, vďaka ktorým návštevníci presne vedia, čo na obzore pozorujú. Vyhliadková veža je v noci veľmi vkusne osvetlená. Prístup k nej je z obcí Malá Tŕňa, či Černochov. Stavaná bola pod záštitou projektu Tokaj je len jeden.  Tohto roku bola nominovaná ako stavba roka 2015.


POZOR! HLASOVAŤ MÔŽETE AJ VIACKRÁT A POSUNÚŤ VEŽU DO CIEĽA. HLASOVANIE SÚŽAŽE STAVBA ROKA 2015 KONČÍ 27.03.2016! ĎAKUJEME

http://stavbaroka.zoznam.sk/se/999/661/msg/23473/Vyhliadkova-veza-Tokaj–Mala-Trna

 O Vinohradníckej oblasti Tokaj

Vinohradnícka oblasť Tokaj je geograficky uzatvorená oblasť vinohradníctva a vinárstva v povodí rieky Bodrog, severne na Slovensku ohraničená Zemplínskymi vrchmi, vrchom Rozhľadňa (469 m) a na juhu v Maďarsku ohraničená sútokom riek Tisa a Bodrog. Je historickou aj teritoriálnou súčasťou veľkého tokajského regiónu, ktorého väčšia časť sa rozprestiera na území Maďarska (cca 5 000 ha). Na Slovensku je zákonom delimitovaných 907 ha v katastrálnych územiach obcí Bara, Čerhov, Černochov, Malá Tŕňa, Slovenské Nové Mesto, Veľká Tŕňa a Viničky. Ide o plošne najmenšiu vinohradnícku oblasť na Slovensku. Oblasť je vytipovaná na zápis do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO za Slovenskú republiku.


Foto: Eva Szathmáryová


Top