Ste tu
Home > Ekonomika > Podnikatelia by nemali odkladať registráciu na poslednú chvíľu, upozorňuje finančná správa

Podnikatelia by nemali odkladať registráciu na poslednú chvíľu, upozorňuje finančná správa

BRATISLAVA 12. februára (WebNoviny.sk) – Na elektronickú komunikáciu s finančnou správou sa už zaregistrovalo viac ako 640 tis. daňových subjektov.

Vypäté situácie

Za posledný mesiac ich tak pribudlo vyše 37 tisíc. Finančná správa pritom upozorňuje fyzické osoby – podnikateľov, ktorým od júla 2018 vznikla povinnosť elektronickej komunikácie, aby zbytočne neodkladali registráciu a autorizáciu na portáli finančnej správy.

„Marcový termín na podanie daňového priznania k dani z príjmu sa blíži a registrácia na poslednú chvíľu môže vyvolať vypäté situácie,“ uvádza finančná správa.

Milióny elektronických podaní

Komunikovať s finančnou správou elektronicky je pritom možné prostredníctvom jej portálu od roku 2014. Do konca roka 2018 podali daňové subjekty takto takmer 37 mil. elektronických podaní. Daňové subjekty doručili v minulom roku 8,5 mil. elektronických podaní.

Najviac z nich, viac ako 1 milión, podali v marci 2018. Podania sa týkali najmä daňových priznaní k dani z príjmov fyzických osôb, k dani z príjmov právnických osôb, k dani z motorových vozidiel, k DPH či k spotrebnej dani z liehu a z minerálneho oleja.

Viac k témam: Finančná správa SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Podnikatelia by nemali odkladať registráciu na poslednú chvíľu, upozorňuje finančná správa © SITA Všetky práva vyhradené.

Top