Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Podnikateľ Norbert Bödör zostáva vo väzbe, súd mu zamietol žiadosť o prepustenie

Podnikateľ Norbert Bödör zostáva vo väzbe, súd mu zamietol žiadosť o prepustenie

2.6.2021 (Webnoviny.sk) – Nitriansky podnikateľ Norbert Bödör ostane v kolúznej a preventívnej väzbe. Ako pre agentúru SITA potvrdil hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan, Špecializovaný trestný súd zamietol jeho žiadosť o prepustenie.


„Obvinený bol ponechaný vo väzbe pri nezmenených dôvodoch väzby. Prokurátor teda nemal dôvod podávať sťažnosť,” uviedol hovorca.


Podozrenia z korupcie v PPA

Norbert Bödör čelí obvineniu v kauze Dobytkár a tiež Očistec. Vo väzbe je pre kauzu Dobytkár od júla minulého roku.

Kauza Dobytkár súvisí s podozreniami na korupciu v prostredí Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Polícia hodnotu poskytnutých úplatkov v rámci tejto kauzy vyčíslila na 10,5 milióna eur.

Obvinení sú aj policajní exfunkcionári

V skupine osôb podozrivých z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti sú napríklad bývalý šéf PPA Juraj Kožuch, bývalý výkonný riaditeľ PPA Ľubomír Partika, bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Marek Kodada, finančník Martin Kvietik alebo podnikatelia Norbert Bödör a Peter Kuba. Medzi ďalšími obvinenými sú aj advokáti či veterinár.

V kauze Očistec boli obvinení viacerí bývalí policajní funkcionári vrátane bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry Petra Hraška alebo šéfa protikorupčnej jednotky NAKA Róberta Krajmera.

Viac k témam: akcia “Dobytkár”, akcia “Očistec”, súdy, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Podnikateľ Norbert Bödör zostáva vo väzbe, súd mu zamietol žiadosť o prepustenie © SITA Všetky práva vyhradené.


Top