Ste tu
Home > Ekonomika > Podmienky na získanie daňového bonusu na dieťa sa majú zmierniť, ľudia ich tak splnia ľahšie

Podmienky na získanie daňového bonusu na dieťa sa majú zmierniť, ľudia ich tak splnia ľahšie

Zdieľaj tento článok

27.1.2021 (Webnoviny.sk) – Za zdaniteľný príjem rodiča na získanie nároku na daňový bonus na dieťa sa budú považovať aj príspevky v rámci aktívnej politiky trhu práce, dotácie z rezortu kultúry, ako aj pandemické nemocenské dávky a pandemické ošetrovné.


Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Poberatelia týchto príjmov tak ľahšie splnia podmienku nároku na daňový bonus na dieťa, ktorou je ročný zdaniteľný príjem aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy. Aktuálne ide o sumu 3 738 eur.


Vyplýva to z legislatívneho návrhu, ktorý v stredu schválila vláda. Kabinet súčasne schválil návrh, aby sa parlament týmto opatrením zaoberal v skrátenom legislatívnom konaní.

Týmto opatrením chce rezort financií zamedziť negatívnemu dopadu pandémie na ekonomickú situáciu niektorých daňovníkov.

Legislatívna úprava pomôže tým zamestnancom a samostatne zárobkovo činným osobám, ktorí by inak za minulý rok nesplnili podmienku dosiahnutia zdaniteľných príjmov aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy a nemali by preto nárok na daňový bonus na dieťa.

Počas pandémie sa podľa tohto návrhu za daňové výdavky budú považovať náklady zamestnávateľa alebo daňovníka s príjmami z podnikania alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti, ktoré vynaložil na testovanie na COVID-19 alebo v súvislosti s ním.

“Ide aj o výdavky vynaložené na blízke osoby zamestnanca alebo daňovníka s príjmami z podnikania alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti, ktoré s ním žijú v spoločnej domácnosti, a výdavky daňovníka na fyzické osoby, ktoré vykonávajú činnosť pre daňovníka v mieste jeho podnikania,” uviedlo ministerstvo financií.

Viac k témam: daňový bonus, Ekonomické dopady koronavírusu, koronakríza, návrh zákona, Pandémia, pandemické nemocenské
Zdroj: Webnoviny.sk – Podmienky na získanie daňového bonusu na dieťa sa majú zmierniť, ľudia ich tak splnia ľahšie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top