Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Poďakujte Sme rodina, ak sa najbližší mesiac nedostanete ku kaderníčke či koncert, kritizuje Sulíkova SaS (video)

Poďakujte Sme rodina, ak sa najbližší mesiac nedostanete ku kaderníčke či koncert, kritizuje Sulíkova SaS (video)

2.7.2021 (Webnoviny.sk) – Postoj hnutia Sme rodina považuje minister hospodárstva a predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík za nekorektný. Neumožniť parlamentu hlasovať o výhodách pre zaočkovaných bez predošlej dohody sa podľa neho „jednoducho nerobí“.


Ako konštatoval, po niekoľkohodinových rokovaniach dospela koaličná rada k dohode, že s lotériou a odmenami malo ísť ruka v ruke viac slobôd pre očkovaných.


„Na poslednú chvíľu kolegovia zo Sme rodina spravili otočku o 180 stupňov, aj keď s tým predtým súhlasili na koaličnej rade aj vláde,“ povedal Sulík.

Rozpočet je “deravý ako rešeto”

Zablokovanie návrhu ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského o používaní Green pasov na národnej úrovni považuje šéf liberálov za nekorektný.

Viac o téme: Koronavírus

Ako Sulík dodal, strana SaS na rokovaniach podporila lotériu, aj keď to nepovažuje sa najšťastnejšie riešenie. Štát si totiž k tomuto návrhu nenechal spraviť skúmanie cez Útvar hodnoty za peniaze, aj keď je podľa šéfa strany SaS štáty rozpočet „deravý ako rešeto“.

„Opakovane sme povedali, že očkovanie má byť dobrovoľné a že súhlasíme so zvýhodnením tých, ktorí sú zaočkovaní,“ dodal na piatkovej tlačovej besede minister hospodárstva.

Ďalšie sprísňovanie opatrení?

„Kolegovia zo Sme rodina, napriek tomu, že dvakrát hlasovali za tento návrh, zo strachu pred antivaxermi podľahli iracionalite, pretože na tom, čo hovoria, nie je kúsok pravdy,“ povedala predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková.

Ako dodala, hnutie hovorí o spoplatnení a cene antigénových a PCR testov. To však rieši COVID automat a nie novela zákona, ktorá v pléne nebola zaradená na hlasovanie. Už tento mesiac sa môže podľa Bittó Cigánikovej stať, že niektoré regióny budú v ružovej alebo červenej zóne, čo znamená ďalšie sprísňovanie opatrení.

„Ak sa najbližší mesiac nedostanete ku kaderníčke, na koncert alebo športové podujatie, treba poďakovať Sme rodina,“ uzavrela.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: lotéria, očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Poďakujte Sme rodina, ak sa najbližší mesiac nedostanete ku kaderníčke či koncert, kritizuje Sulíkova SaS (video) © SITA Všetky práva vyhradené.


Top