Ste tu
Home > Kultúra > POĎ NA VERNISÁŽ VÝSTAVY VIANOČNÝCH OZDÔB DO MÚZEA

POĎ NA VERNISÁŽ VÝSTAVY VIANOČNÝCH OZDÔB DO MÚZEA

Zdieľaj tento článok

Dňa 22. novembra 2017 o 17.00 hod sa uskutoční vernisáž výstavy pod názvom Vianočné ozdoby Dagmara.


Firma Dagmara je špecialistom vo výrobe sklenených vianočných ozdôb v Poľsku. Charakteristická pre firmu je vysoká kvalita prevedenia, unikátne, trendové vzory, ktorých je okolo 13 000. Ročná produkcia firmy je 500 000 ozdôb. Jej začiatky však boli skromné. Firmu založila v roku 1982 pani Krystyna Jankowska v Jasle, ktorá chcela zachovať peknú, sviatočnú tradíciu. To sa aj podarilo. Firma sa stala známa nielen na poľskom trhu, ale v súčasnosti jej produkty môžeme vidieť po celom svete a to aj v takých vychýrených obchodných domoch ako je Harrods, Fortnum&Mason alebo Bergdorf Goodman.


Inzerujte

Ozdoby sú vyrábané zo skla a ručne dekorované nielen farbami, ale aj rôznymi ozdobami.

Výstavu pre teba pripravilo Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína zariadenie Košického samosprávneho kraja v spolupráci s firmou Dagmara a Múzeum regionálnym v Jasle a prezrieť si ju môžete v priestoroch trebišovského kaštieľa do 9. januára 2018.

PL-Vianočné ozdoby Dagmara


Tlačová správa MaKcjZ v Trebišove

Zdieľaj tento článok

Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top