Ste tu
Home > Ekonomika > Počet pracovných úrazov na Slovensku klesol, mohla za to pandémia koronavírusu

Počet pracovných úrazov na Slovensku klesol, mohla za to pandémia koronavírusu

Zdieľaj tento článok

20.9.2020 (Webnoviny.sk) – Koronakríza znížila počet pracovných úrazov na Slovensku. Kým v minulom roku evidovala Sociálna poisťovňa v priemere 1 108,9 pracovných úrazov za mesiac, tento rok ani jeden z mesiacov nedosiahol takúto úroveň a v „pandemických“ mesiacoch apríl a máj počet pracovných úrazov dokonca výrazne klesol. V tlačovej správe na to upozornil hovorca poisťovne Peter Višváder.


Viac o téme: Koronavírus

V minulom roku Sociálna poisťovňa zaznamenala celkovo 13 307 pracovných úrazov, čo predstavovalo spomínaný mesačný priemer 1 108,9 prípadov. V prvých ôsmich mesiacoch tohto roka je štatistika pozitívnejšia.


“Sociálna poisťovňa eviduje za toto obdobie celkom 6 913 pracovných úrazov, čo predstavuje priemer 864 úrazov za mesiac,” uviedol Višváder.

V mesiacoch, kedy pandémia koronavírusu dosahovala vrchol prvej vlny, tento počet klesol pod celoročný priemer. V marci Sociálna poisťovňa evidovala 839 pracovných úrazov, v apríli 780 a v máji 683.

“Postupné uvoľnenie opatrení sa prejavilo už v júni (876 pracovných úrazov) a zatiaľ najnegatívnejším mesiacom v tejto štatistike bol júl (1 002 pracovných úrazov),” dodal hovorca poisťovne.

Viac k témam: koronakríza, Koronavírus, Pandémia, pracovný úraz
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet pracovných úrazov na Slovensku klesol, mohla za to pandémia koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top