Ste tu
Home > Ekonomika > Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku mierne klesol aj v apríli

Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku mierne klesol aj v apríli

23.5.2021 (Webnoviny.sk) – Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku mierne klesol aj v apríli tohto roka. Sociálne dávky dostalo v minulom mesiaci 60,4 tisíca osôb. Oproti koncu marca išlo o pokles o 113 ľudí. Medziročne sa počet poberateľov týchto dávok minulý mesiac znížil o 554 osôb.


Tradičné okresy

Na dávky v hmotnej núdzi bolo po zohľadnení ostatných členov rodiny v minulom mesiaci celkovo odkázaných 129,5 tisíca osôb, čo je 2,37 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku.


Podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov tak oproti tretiemu mesiacu tohto roka klesol o 0,02 percentuálneho bodu, medziročne išlo o pokles o 0,14 bodu. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca už tradične v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica.

Tisícky odkázaných

Okres Revúca vykázal 5,1 tisíca ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 12,86 % z celkového počtu obyvateľov tohto okresu.

V okrese Rimavská Sobota bolo 8,7 tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 10,30 % z počtu obyvateľov tohto okresu.

V okrese Gelnica bolo v apríli tohto roka 9,09 % ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 2,9 tisíca sociálne odkázaným osobám.

Opačná strana rebríčka

Najmenej sociálne odkázaných ľudí bolo v apríli v piatich bratislavských okresoch a okrese Senec. V okrese Senec bolo v hmotnej núdzi 0,16 % obyvateľov, teda 156 osôb.

V piatich bratislavských okresoch bolo na dávky v hmotnej núdzi odkázaných od 0,16 % po 0,25 % ich obyvateľov, čo predstavovalo od 102 osôb v okrese Bratislava I po 296 ľudí v okrese Bratislava II.

Viac k témam: dávka v hmotnej núdzi, sociálne dávky
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku mierne klesol aj v apríli © SITA Všetky práva vyhradené.


Top