Ste tu
Home > Spravodajstvo > POČASIE: OTEPLÍ SA, TEPLOTY VYSKOČIA K DVADSIATIM STUPŇOM

POČASIE: OTEPLÍ SA, TEPLOTY VYSKOČIA K DVADSIATIM STUPŇOM

Počasie víkend

Trebišov │Momentálne u nás fučí. Pocitová teplota je najmä kvôli rastúcej sile vetra veľmi nízka. Slovenský hydrometeorologický ústav však prichádza s pozitívnymi správami.

Počasie: Oteplí sa už budúci víkend

Aj keď pri momentálnom pohľade z okna to príliš vábne nevyzerá, čoskoro má dôjsť k pozitívnym zmenám. Podľa SHMÚ má už zajtra vystúpiť najvyššia denná na teplota na 14 stupňov, pričom môžeme očakávať aj zmiernenie vetra.

S každým ďalším dňom sa má počasie v našich zemepisných šírkach zlepšovať. V sobotu by malo kulminovať na úrovni 20 stupňov, pri ktorých už vydarená jarná prechádzka či prvé pobyty na záhradkách a dvoroch neznejú tak zvláštne.

Zajtra vystúpi najvyššia denná teplota na 14 stupňov, v utorok na 15 a v stredu na 16. V podobných hodnotách sa bude pohybovať aj vo štvrtok a v piatok. V sobotu však dosiahne hodnoty od 14 do 20 stupňov.

Neklamné náznaky toho, že jarné počasie sa pomaly, ale isto blíži. Budúci víkend má byť navyše jasno až polooblačno. Oblačnosť začne pribúdať postupne od západu a ojedinele sa môžu vyskytnúť aj prehánky alebo búrky.

Uvidíme, počasie je veľakrát ešte horšie, ako Tipos Bingo 😉

Počasie víkend
Dočkáme sa teplejšieho a slnečného počasia?

Zdroj: SHMÚ
F
oto: Ilustračné

Top