Home > Šport > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> PO ZÁPASE S FUTUROU JE SLAVOJ STÁLE NEPORAZENÝ

PO ZÁPASE S FUTUROU JE SLAVOJ STÁLE NEPORAZENÝ

Svoj zápas 26. kola sme odohrali proti mužstvu Futura zo Svidníka. Ako informovala klubová stránka v  preview, tento klub ešte v minulom roku pôsobil v Humennom, no presťahoval sa. Vyhrali sme 2:0 a na jar tak stále platí, že sme neprehrali.

Zápas začali lepšie naši hráči, ktorí sa už v 12. minúte ujali vedenia gólom Pavla Ruskovského. Ten zužitkoval vynikajúcu prihrávku za obrancov a jednoducho si obišiel domáceho brankára Milana Vincléra (trebišovský odchovanec). Hoci mali domáci snahu zastaviť loptu z Ruskovského kopačky na ceste do brány, nepodarilo sa im to. Po našom góle domáci zvýšili aktivitu, začali viac útočiť a vyťažili z toho nebezpečný priamy kop z hranice pokutového územia. Lopta však preletela ponad bránu.

Nám sa v útokoch po úvodnom góle príliš nedarilo, často sme sa dostávali do ofsajdov. Hneď na začiatku druhého polčasu mal veľkú príležitosť opäť Ruskovský, ale zoči voči brankárovi tesne minul ľavú žrď. Zápas ešte viac znervóznel. Doplatil na to náš legionár Junior, ktorého odniesli z ihriska na nosidlách. Po ošetrení to ešte chcel vyskúšať, no zranenie mu to nedovolilo. Na jeho miesto tak nastúpil Trajkovski.

Slavojisti si vypracovali veľkú príležitosť, keď sa k odrazenej lopte dostal Osmanović, no ten len delovkou vyprášil Vinclérove rukavice, ktorý vyrazil loptu na roh. Ukázalo sa, že tréner Urban má šťastnú ruku. V 87. minúte poslal na ihrisko Pačutu a ten sa mu už o minútu neskôr odvďačil za prejavenú dôveru gólom. Z pravej strany priletel center od Trajkovského, pričom na zadnú žrď si úspešne nabehol čerstvý Pačuta a hlavou zabezpečil vedenie Slavoja 2:0 a zároveň aj tri body.

ŠK FUTURA Svidník 0:2 FK Slavoj Trebišov
Góly: 12. Ruskovský, 88. Pačuta
ŽK: 27. Bednár, 32. Hricov – 55. Junior
Počet divákov: 97

Zostava FK Slavoj Trebišov: Giertl – Capko (C), Šuľák, Mujković, Junior (55. Trajkovski), Jacko (87. Pačuta), Opiela, Dragula, Osmanović, Ruskovský (90. Olah), Kulich

Lavička náhradníkov: Koshka, Lechman, Šimko, Kolbas

Tabuľka po 26. kole; Zdroj: futbalnet.sk