Ste tu
Home > Spravodajstvo > PO VÍKENDOVOM TESTOVANÍ MIERA POZITIVY V MESTE STÚPLA

PO VÍKENDOVOM TESTOVANÍ MIERA POZITIVY V MESTE STÚPLA

Trebišov

V Trebišove počas víkendového skríningového testovania na dočasne zriadených odberných miestach vykonali spolu 5 456 antigénových testov. Pozitívny výsledok malo 102 ľudí, čo predstavuje pozitivitu 1,87 percenta. V prvom kole skríningu pred týždňom radnica hlásila 5 138 otestovaných a mieru pozitivity 1,42 percenta.


Počas soboty a nedele mesto zriadilo šesť odberných miest, testovali aj v trebišovských kasárňach, kde svoje služby ponúkli vojenskí zdravotníci. Testovalo sa bez elektronického objednania, pri ktorom v minulosti dochádzalo k potýčkam medzi objednanými a neobjednaními záujemcami o testovanie. Pred testovacími miestami sa tvorili asi hodinové rady.


Počas pracovných dní môžu Trebišovčania aj naďalej využívať možnosť otestovať sa v areáloch nemocnice s poliklinikou, vojenského útvaru a regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

HARMONOGRAM TESTOVANIA:
🧪 NsP ⏩ PON – PIA
⏱️ 8.00 – 16.00
🧪 VÚ Trebišov (Ul. kpt. Nálepku 1) ⏩ PON – PIA
⏱️ 10.00 – 18.00
🧪 RÚVZ so sídlom v Trebišove☝️LEN NA OBJEDNANIE☝️ ⏩ UTOROK – ŠTVRTOK – SOBOTA
⏱️ 8.30 – 12.00

 

Čierna nad Tisou

V Čiernej nad Tisou počas uplynulého víkendu  otestovali 1 609 ľudí. Pozitívny výsledok malo 23 osôb, čo znamená 1,43-percentnú mieru pozitivity. „Oproti minulému týždňu ide o pokles, ale číslo pozitivity je stále nad hranicou jedného percenta. Preto vás opätovne vyzývame k zodpovednému správaniu sa, zváženiu sociálnych kontaktov a nutnosti mobility,“ upozornilo obyvateľov vedenie mesta na webovej stránke. V prvom kole skríningu sa prišlo testovať dokopy 1 600 ľudí, z toho 40 bolo pozitívnych. Miera pozitivity dosiahla 2,5 %.

Sečovce

V Sečovciach počas troch dní, od piatku do nedele, sa prišlo otestovať dokopy 2 741 ľudí. Pozitívne testy vyšli 28 osobám, čo znamená mieru pozitivity 1,02 percenta. Piatkový počet pozitívnych sa vyšplhal na 11 aj preto, že sa opätovne prišli pretestovať obyvatelia mesta, ktorí boli pozitívni už v prvom kole hovorí prednosta mestského úradu Ivan Kantor. V sobotu a v nedeľu testovali dva zdravotné tímy, v sobotu bolo odberné miesto zriadené aj v komunitnom centre. V prvom kole skríningu sa počas troch testovacích dní prišlo otestovať dokopy 2 459 ľudí, z toho 27 malo pozitívny výsledok, čo je 1,09-percentná miera pozitivity.

Kráľovský Chlmec – 0,93 %

V Kráľovskom Chlmci počas troch dní (piatok – nedeľa) otestovali v 2 689 ľudí, pozitívnych obyvateľov Kráľovského Chlmca bolo 25, čo predstavuje mieru pozitivity 0,93 %. V prvom kole sa počas troch dní prišlo otestovať 2 556 ľudí, pozitívnych bolo 54, čo predstavuje mieru pozitivity 2,11 %. Samospráva na svojej webovej stránke spresnila, že z celkového počtu pozitívnych je len 46 je s trvalým pobytom v meste Kráľovský Chlmec.

 

 


Top