Ste tu
Home > Správy > Po protestoch zastrelili muža, do stretu sa dostali podporovatelia Trumpa a hnutie Black Lives Matter

Po protestoch zastrelili muža, do stretu sa dostali podporovatelia Trumpa a hnutie Black Lives Matter

30.8.2020 (Webnoviny.sk) – Počas protestov v americkom Portlande v Oregone v sobotu zastrelili muža. Do stretu sa dostali členovia hnutia Black Lives Matter a podporovatelia amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorí vytvorili z áut kolónu v centre mesta. Zatiaľ nie je jasné, či streľba súvisela s nepokojmi, ktoré vypukli po tom, ako kolónu približne 600 áut konfrontovali protestujúci.


Polícia uviedla, že autá odišli z oblasti okolo 20:30 miestneho času a streľbu počuli o 20:46. Policajti prišli na miesto a našli zastreleného belocha.


Fotograf agentúry Associated Press uviedol, že muž mal na sebe čiapku so symbolmi pravicovej skupiny, ktorá sa v minulosti často dostávala do konfliktov s protestujúcimi v Portlande. Polícia potvrdila, že ho neznámy páchateľ strelil do hrude.

Mesto sužujú už tri mesiace protesty, ktoré vypukli po tom, ako polícia zabila Afroameričana Georgea Floyda v Minneapolise.

Viac k témam: Black Lives Matter, rasizmus, Zabitie Georgea Floyda – protesty v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Po protestoch zastrelili muža, do stretu sa dostali podporovatelia Trumpa a hnutie Black Lives Matter © SITA Všetky práva vyhradené.


Top