Ste tu
Home > Nezaradené > PO NEDEĽŇAJŠEJ ZMENE PROGRAMU DNÍ MESTA SA NA ORGANIZÁTOROV ZNIESLA VLNA KRITIKY

PO NEDEĽŇAJŠEJ ZMENE PROGRAMU DNÍ MESTA SA NA ORGANIZÁTOROV ZNIESLA VLNA KRITIKY

Nedeľňajší program Dní mesta Trebišov bol podrobený tvrdej kritike verejnosti, najmä kvôli  tomu, že náhradný program bol premiestnený do estrádnej sály kultúrneho a spoločenského strediska, ktoré kapacitne nepostačovalo záujmu divákov o vystúpenie Kandráčovcov. Prečo tomu tak bolo, vysvetľuje vedúci Kass Ľubomír Mičko:

„Na zrodenie novej hviezdy na kultúrnom nebi je potrebný čas. I značnú dávku talentu je potrebné dopĺňať nácvikmi a to aj niekoľko rokov. Na zrodenie kultúrneho kritika nie je potrebné nič a čím menej toho vie, tým lepšie.
Dni mesta Trebišova, sú od ich založenia najväčšou kultúrnou udalosťou v meste. Prvé kroky k ďalšiemu ročníku sa podnikajú niekoľko týždňov po ukončení aktuálneho ročníka pod heslom: Zomrel kráľ, nech žije kráľ.
Prvým krokom je stanovenie termínu a ďalšie kroky sú akoby nalepovanie snehu na malú guľu, ktorá sa postupne mení…, ale to už vieme ako to ide ďalej.
Výnimku v tomto netvoril ani tento ročník, ani v spôsobe práce, ale ani v objeme finančných prostriedkov. Tak ako každý doma si plánuje prostriedky na chod domácnosti, tak žije aj mesto. Aj na tieto oslavy bol určený balík finančných prostriedkov do ktorého sa organizátori museli vpratať.
Predpovede počasia, ktoré bolo dlhodobo rekordne horúce nám naznačovali, že s blížiacim sa víkendom nastane v počasí zmena a tak sa i stalo. Už nočný piatkový dážď bez vetra narobil v parku šarapatu a zhodil niekoľko veľkých konárov a stromov. Ten na Slavoji len zázrakom minul výsledkovú tabuľu o niekoľko centimetrov a nenarobil tak veľké škody. Prišla sobota, počasie sa umúdrilo a deň sa tak vydaril. Vedeli sme, že nemáme vyhrané o čom nás presvedčila bohoslužba konaná na amfiteátri v nedeľu doobeda. Príval dažďa ma donútil počas omše posťahovať techniku hlbšie do javiska a tak ju ochrániť pred znehodnotením. Po skončení omše bolo potrebné dať hlavy dohromady a vyriecť ortieľ nad blížiacim sa kultúrnym programom. Boli sme si vedomí toho, že každé rozhodnutie bude pre niekoho zlé. Zlé bude keď ostaneme, zlé bude keď odídeme. Meteo hlásilo trvalé zrážky až do 20 tej hodiny, to nebolo najhoršie, obávali sme sa predpovede vetra, ktorý by mohol spôsobiť nielen škody na majetku, ale i na zdraví.
Preložiť akciu do športovej haly bolo nemožné. Každé vystúpenie profesionálneho súboru, či hudobnej skupiny má svoje špecifiká, parametre, podmienky, ktoré musia byť splnené tak, aby bola zabezpečená bezpečnosť a tá najvyššia kvalita vystúpenia. Veď každé vystúpenie je tovar, ktorý sa predáva a robí si vlastnú reklamu a buduje dobré meno.
Vystúpenie bez pódia v športovej hale je nemožné!!! To je potrebné včas postaviť, ale i zaplatiť. Na ozvučenie športovej haly je taktiež potrebný kvalitný silný hudobný aparát, taký, aký bol na amfiteátri. Ten rozobrať a preniesť v danom časovom limite bolo taktiež nemožné a potrebná by bola i rampa, na ktorú sa montujú svetlá a reprodebne, tu sme tiež k dispozícii nemali, ta tiež stojí peniaze a tie sme samozrejme tiež nemali. Do úvahy prišlo iba pódium v estádnej sále MsKS, kde stačí aj malá aparatúra, ale kde je v podstate nedostatok miesta, ale je bezpečné a suché prostredie. Vedeli sme čo nás čaká, vedeli sme, že kritika si zgustne, ale vieme, že Dni mesta Trebišova každý prežil v zdraví, až na tých čo to prehnali pri stánkoch a tých, čo nepochopili, že prírodu ešte ovládať chvalabohu nevieme.“

S týmto vyjadrením sa plne stotožňujeme a dúfame, že i napriek tomu, že mnohí ste v nedeľu ostali sklamaní, užili ste si aj tento rok dni mesta tak, ako sa patrí a všetci spoločne dúfame, že tie budúcoročné budú znova o kvalitatívny stupienok vyššie. 

Top