Ste tu
Home > Spravodajstvo > Po decembrovom oddychu sa začal pripravovať na novú sezónu, Hamšík bilancuje rok 2020

Po decembrovom oddychu sa začal pripravovať na novú sezónu, Hamšík bilancuje rok 2020

Zdieľaj tento článok

7.1.2021 (Webnoviny.sk) – V úvode roka 2020 odišiel Marek Hamšík so svojím čínskym klubom Ta-lien I-fang na predligové sústredenie do Španielska.


Potom začal celosvetovo úradovať koronavírus a naspäť do Číny sa kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie dostal až v polovici marca. Pritom čínska najvyššia súťaž sa mala začať 22. februára.


Viac o téme: Koronavírus

“Taký rok som vo svojej kariére ešte nemal. To však platí o všetkých futbalistoch. Nakoniec sa čínska liga začala až v druhej polovici júla. Mužstvá boli rozdelené do dvoch skupín, tá naša bola v Ta-liene. Všetci sme bývali v jednom hoteli. Boli sme v tzv. bubline, chodili sme von iba na tréningy a zápasy. Spoznali sme sa aj s hráčmi z ostatných tímov. Veď sme boli spolu zatvorení celé dva mesiace,” komentoval 33-ročný stredopoliar na svojom webe marek-hamsik.sk.

Nesplnený cieľ

Nesplnený cieľ, čiže neúčasť v play-off, hodnotí Hamšík, pochopiteľne, ako sklamanie.

“Mali sme vyššie ambície, aj vedenie klubu si to predstavovalo inak. V základnej časti sme striedali horšie zápasy s lepšími. Veľa duelov sme stratili v záverečných minútach. Keby sa stretnutia hrali do 80. min, mali by sme na konte oveľa viac bodov. Som rád, že sme boli úspešní hneď v prvom dvojzápase o 9. – 16. miesto a zachránili sme sa,” rekapituloval.

Domáce tréningy

Na spomenuté zápasy v závere sezóny svojmu čínskemu tímu nebol k dispozícii, lebo po reprezentačných povinnostiach v Lige národov aj v baráži o účasť na ME 2021 zostal v Európe.

“Po rokovaniach vedenia Ta-lienu a predstaviteľov SFZ som septembrové zápasy Ligy národov vynechal, prišiel som domov až v októbri. Zvládli sme barážový duel proti Írsku a potom som zostal na Slovensku. V prípade návratu do Ta-lienu by ma čakala karanténa, počas nej by som nemohol trénovať a ani hrať zápasy. Zostal som teda doma a pripravoval som sa individuálne. Cítil som, že v novembrových dueloch mi chýbala zápasová prax. Dal som však do toho maximum, aby som bol užitočný pre tím. Som veľmi šťastný, že sme vyhrali v Severnom Írsku a postúpili sme na majstrovstvá Európy. Je to veľký úspech našej krajiny. Samozrejme, mrzí ma vypadnutie z B-divízie Ligy národov,” zhodnotil reprezentačnú sezónu niekdajší líder talianskeho Neapola.

Presun do Číny

Aktuálne vraví, že po decembrovom oddychu sa už začal pripravovať na novú sezónu. Pod vedením kondičného trénera Richarda Kapustíka aj v slovenskej zime vykonáva viacero športových aktivít. Ľudia v klube jeho zamestnávateľa Ta-liene už medzitým začali riešiť pracovné povolenia pre Európanov.

“Striedam bicyklovanie, beh, posilňovanie, futbal na mojom ihrisku. V súčasnosti využívam aj zasnežené kopce a potom nastane presun do Číny. Nebude jednoduchý. Hneď po prílete do krajiny budeme musieť ísť do karantény. A to na mieste, kde prvýkrát vstúpime na čínsku pôdu. Bolo by super, keby sme prileteli priamo do Ta-lienu. Ak by to bolo tak, dvojtýždňovú karanténu by sme mohli absolvovať v našom tréningovom centre a vzápätí by sme sa pripojili k tímu,” doplnil Hamšík na svojom webe.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Liga národov, ME 2021, pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Po decembrovom oddychu sa začal pripravovať na novú sezónu, Hamšík bilancuje rok 2020 © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top