Ste tu
Home > Ekonomika > Plynári chcú podniknúť všetky kroky voči rozhodnutiu vo veci tzv. Duckého zmeniek

Plynári chcú podniknúť všetky kroky voči rozhodnutiu vo veci tzv. Duckého zmeniek

BRATISLAVA 23. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenský plynárenský priemysel (SPP) sa ešte bude snažiť zvrátiť rozhodnutie Najvyššieho súdu SR vo veci tzv. Duckého zmeniek.


Plynári majú zaplatiť cyperskej schránke

Na základe štvrtkového rozhodnutia najvyššieho súdu majú štátni plynári zaplatiť cyperskej schránkovej firme Stroden Management Limited so sídlom na Cypre 30 miliónov eur. „Podnikneme všetky kroky na zvrátenie nepriaznivého rozhodnutia a na ochranu svojich záujmov,“ zdôraznili plynári.


Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová, deň pred vyhlásením rozhodnutia bol konajúcemu senátu oznámený vstup prokurátora Generálnej prokuratúry SR do konania s odôvodnením, že právny zástupca SPP má podozrenie z neoprávnenej manipulácie so spisom.

Manipuláciu so spisom nezistili

„Konajúci senát spis skontroloval, žiadnu manipuláciu nezistil a z procesného hľadiska nepochybil, keď vo veci ďalej konal. Prokurátorovi bolo pred vyhlásením rozhodnutia umožnené do spisu nahliadnuť v časti, ktorá mala byť podľa žalovaného manipulovaná, pričom tento skonštatoval, že spis nevykazuje na prvý pohľad známky manipulácie a odvolanie založené v spise je riadne žurnalizované a je totožné s fotokópiou odvolania, ktoré bolo zaslané generálnej prokuratúre,“ uviedla Važanová.

Konajúci senát podľa nej tak nemal žiaden zákonný dôvod na to, aby mohol riadne vytýčený termín odročiť, keďže boli splnené všetky procesné podmienky potrebné pre rozhodnutie vo veci. „V utorok 20. novembra napadla Najvyšší súd SR v predmetnej veci sťažnosť právneho zástupcu SPP. Predsedníčka Najvyššieho súdu SR Daniela Švecová si vyžiada spisový materiál a vykoná šetrenie o skutočnostiach uvádzaných v sťažnosti,“ konštatovala Važanová.

Viac k témam: Daniela Švecová, Duckého zmenky, Generálna prokuratúra SR, Najvyšší súd SR, SPP Slovenský plynárenský priemysel
Zdroj: Webnoviny.sk – Plynári chcú podniknúť všetky kroky voči rozhodnutiu vo veci tzv. Duckého zmeniek © SITA Všetky práva vyhradené.


Top