Ste tu
Home > Spravodajstvo > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> PLAVÁREŇ SA DOČKÁ REKONŠTRUKCIE. POZRI SA, AKO VYZERÁ DNES

PLAVÁREŇ SA DOČKÁ REKONŠTRUKCIE. POZRI SA, AKO VYZERÁ DNES

Mestská krytá plaváreň v Trebišove je zdrojom vášnivých diskusií. Mnohým z nás slúžila ako odrazový mostík vo svete plávania a využívali sme ju aj na voľnočasové aktivity. Pre jej nevyhovujúci technický stav a vykazovanie veľkých finančných strát však bola jej prevádzka ukončená. Zdá sa však, že svitá na lepšie časy. 


Vláda poskytla mestu peniaze

Podľa slov ktoré nám povedala referentka pre komunikáciu, propagáciu a styk s médiami, Martina Kužmová, je pre súčasné vedenie mesta Trebišov uvedenie krytej plavárne znovu do prevádzky jednou z priorít. Kužmová pokračuje, že v tomto prípade pomôže dotácia vo výške 432 000,- eur schválená uznesením Vlády SR č. 601 zo dňa 4. novembra 2015, kedy bolo vládne zasadnutie v Trebišove.


Martina Kužmová pre náš spravodajský portál poskytla aj vyjadrenie o súčasnom stave: “V súčasnom období sa zabezpečuje spracovanie projektovej dokumentácie, nevyhnutne potrebnej k určeniu rozsahu stavebných prác, ktoré bude možné realizovať z tejto dotácie. Pôvodne mala byť projektová dokumentácia ukončená v marci, na žiadosť projektanta mesto súhlasilo s predĺžením doby spracovania projektu, nakoľko projektant okrem samotného návrhu riešenia potreboval špecialistami posúdiť existujúci stav všetkých stavebných konštrukcií nachádzajúcich sa v objekte. Rozsah prác na plavárni bude stanovený až po predložení projektovej dokumentácie. Následne sa uskutoční výber dodávateľa stavby.Mesto bude musieť ešte zabezpečiť finančné prostriedky na technologickú časť plavárne. Výšku týchto nákladov preukáže rozpočet projektovej dokumentácie.”

Plaváreň bola v minulosti veľmi stratová

Keď som dostal nápad napísať článok o budúcej rekonštrukcii trebišovskej plavárne, chcel som mať v článku fotografie jej súčasného stavu. Pri fotografovaní som sa dozvedel, že plaváreň bola dlhé roky každoročne v strate. Priemerná návštevnosť bola 18 ľudí denne, nepočítajúc návštevy školských a predškolských zariadení. Na prevádzku však boli potrebné financie na zabezpečenie techniky, šatní, plavčíka a údržbára. Mesačne sa tak straty pohybovali vo výške niekoľkých tisíc eur a do rekonštrukcie zanedbaných častí plavárne sa neinvestovali žiadne peniaze.

Osobne si myslím, že v prípade úspešnej rekonštrukcie a znovuotvorenia plavárne potrvá u ľudí “boom” zopár mesiacov. Netrúfam si však povedať, či to bude stačiť na to, aby sa plaváreň podarilo v jej novej etape dostať do zelených čísel. Skôr sa však prikláňam k tomu, že nie. Bodaj by som sa mýlil.

Trebišovčania sa tak opäť raz pravdepodobne dočkajú služieb krytej plavárne, ktorá sa tešila veľkej obľube. Svedčí o tom aj virtuálna petícia za záchranu trebišovskej plavárne, ktorú iniciovala FB stránka Trebišov Pozrifotky.sk a prihlásilo sa k nej takmer 3500 ľudí. Teraz si pozri fotografie chátrajúceho interiéru plavárne.

Sorry, there are no polls available at the moment.


Foto: Autor

 


Top