Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Plánujete cestu do zahraničia? Do systému eHranica sa môžete registrovať už 30 dní pred návratom

Plánujete cestu do zahraničia? Do systému eHranica sa môžete registrovať už 30 dní pred návratom

5.7.2021 (Webnoviny.sk) – Do registra eHranica sa môžu občania zaregistrovať 30 dní pred príchodom na Slovensko, teda ešte pred samotným vycestovaním do zahraničia. Ako vysvetlila hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová, každý je pri príchode na Slovensko povinný zaregistrovať sa v aplikácii eHranica a následne sa tým preukázať na hraniciach pri návrate.


Podľa nej sa tak vytvára priestor, aby sa cestujúci, ktorí nemajú smartfón či iné potrebné mobilné zariadenie, zaregistrovali ešte doma a potvrdenie o registrácii si vytlačili ešte pred odchodom zo Slovenska. Pri registrácii im tiež môžu pomôcť príbuzní.


Viac o téme: Koronavírus

Podotkla, že nezáleží na tom, či osoba vstupujúca na slovenské územie bola len na nákupe v prihraničnej obci alebo bola zahraničí na dovolenke. Zaregistrovať sa musí aj keď bola zaočkovaná, má negatívny test alebo prekonala ochorenie COVID-19. Avšak pri samotnej registrácii je možné si uplatniť výnimku z karantény, ak osoba spĺňa niektorú z uvedených podmienok.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, eHranica, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Plánujete cestu do zahraničia? Do systému eHranica sa môžete registrovať už 30 dní pred návratom © SITA Všetky práva vyhradené.


Top