Home > Šport > Ostatné športy > Piešťanské Čajky uspeli na turnaji Final Four a vyhrali Stredoeurópsku ligu basketbalistiek

BRNO 24. februára (WebNoviny.sk) – Piešťanské Čajky sa stali celkovými víťazkami basketbalovej Stredoeurópskej ligy žien (CEWL).

Na záverečnom turnaji tejto súťaže Final Four v Brne si v nedeľňajšom finále poradili s českým Hradcom Králové 60:54. V sobotňajšom semifinále vyradili domáce Žabiny Brno.

Druhý slovenský zástupca Young Angels Košice po sobotňajšej semifinálovej prehre s Hradcom Králové prehral aj v nedeľu v súboji o konečné tretie miesto s Brnom 51:75.

Stredoeurópska liga žien (CEWL) v basketbale – turnaj Final Four

Brno

finále

Piešťanské Čajky (SR) – Sokol Hradec Králové (ČR) 60:54 (24:16, 10:15, 18:13, 8:10)
Najviac bodov: Thompsonová 18, Lubinová 13 – Effangová 15

o 3. miesto

Basket Žabiny Brno (ČR) – Young Angels Košice (SR) 75:51 (21:8, 14:6, 17:16, 23:21)

Viac k témam: Piešťanské Čajky, Stredoeurópska liga basketbalistiek CEWL, Young Angels Košice
Zdroj: Webnoviny.sk – Piešťanské Čajky uspeli na turnaji Final Four a vyhrali Stredoeurópsku ligu basketbalistiek © SITA Všetky práva vyhradené.