Home > Šport > Cyklistika > Peter Sagan úspešne dokončil Giro d’Italia a spečatil zisk cyklámenového dresu za prvenstvo v bodovacej súťaži

30.5.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe sa premiérovo v kariére stal víťazom bodovacej súťaže na pretekoch Giro d’Italia. Definitívu získal príchodom do cieľa nedeľňajšej záverečnej 21. etapy podujatia, ktorou je časovka jednotlivcov na 30.3 km v uliciach Milána.

Tridsaťjedenročný Žilinčan mal dostatočný náskok v boji o cyklámenový dres už skôr, no triumf v bodovacej súťaži musel spečatiť dojazdom do cieľa pretekov bez ohľadu na výsledok.

Etapa síce vyvrcholí neskôr až po 17.00 h, no Peter Sagan už má za sebou jazdu proti chronometru. Bodovaciu súťaž ovládol s 18-bodovým náskokom pred domácim jazdcom Davidem Cimolaiom (Israel Start-Up Nation), tretí skončil s 20-bodovou stratou na Sagan jazdec tímu UAE Emirates 26-ročný Fernando Gaviria.

Pred nedeľňajšou časovkou bol lídrom celkového hodnotenia Egan Bernal (Ineos Grenadiers) s náskokom 1:59 min pred Talianom Damianom Carusom (Bahrain-Victorious). Saganovi patrila 115. pozícia s mankom 4:45:18 h na lídra.

Viac k témam: cyklistika, Giro d´Italia
Zdroj: Webnoviny.sk – Peter Sagan úspešne dokončil Giro d’Italia a spečatil zisk cyklámenového dresu za prvenstvo v bodovacej súťaži © SITA Všetky práva vyhradené.