Ste tu
Home > Spravodajstvo > VYRASTIE V TREBIŠOVE PRVÉ PETANGOVÉ IHRISKO?

VYRASTIE V TREBIŠOVE PRVÉ PETANGOVÉ IHRISKO?

Zahrajú si Trebišovčania petang?

Trebišov │Trebišov prihlási svoj projekt vybudovania petangového ihriska do programu Gesto pre mesto, ktorý vyhlásila Raiffeisen banka. Vďaka uvedenému programu na zlepšenie svojho okolia v oblasti skvalitnenia prírodného a sociálneho prostredia môže v Trebišove vyrásť prvé petangové ihrisko pre seniorov.


Webové sídlo mesta informuje, že: “Cieľom projektu „Prvé petangové ihrisko pre seniorov v Trebišove“ je pomôcť obyvateľom žijúcim v meste Trebišov a jeho blízkom okolí vytvoriť nové netradičné športovisko s oddychovou zelenou zónou. Výstavbou ihriska chce Mesto povzbudiť seniorov k aktívnemu tráveniu voľného času na čerstvom vzduchu.”


Zahrajú si Trebišovčania petang?
Zahrajú si Trebišovčania petang?
Jediné svojho druhu v Trebišove

Mesto ho plánuje situovať na zelenú plochu v blízkosti viacerých bytových domov neďaleko centra, na sídlisku Sever. Práve tento projekt je zaradený medzi projekty, ktoré sa uchádzajú o hlasy verejnosti.

Hlasovať, a tým podporiť  projekt s názvom Prvé petangové ihrisko pre seniorov v Trebišove môžete na www.gestopremesto.sk

Projekt, ktorý dostane vo verejnom hlasovaní za mesto, kde má Raiffeisen banka svoju pobočku, najvyšší počet hlasov,  získa finančný dar vo výške 1 000 EUR od Raiffeisen banky na jeho realizáciu.

Hlasovanie verejnosti o výbere víťazného projektu prebieha v období od 1. 3. 2017 do 31. 3. 2017.

Čo je to petang?

Pétanque alebo petank alebo petang je francúzska spoločenská hra pre dve 1-3 členné družstvá, ktoré sa snažia umiestniť gule čo najbližšie k cieľu, ktorý tvorí drevená gulička, tzv. prasiatko. Princíp hry je veľmi jednoduchý, ale dokonalé zvládnutie techniky a taktiky vyžaduje pravidelný tréning. Výraznou prednosťou tohto športu je to, že ho môže hrať prakticky každý


Zdroj: mesto Trebišov
Foto: Ilustračné


Top