Ste tu
Home > Zaujímavosti > Peruánsky guvernér v tom má jasno, proti ochoreniu COVID-19 pomáha mäso z lamy

Peruánsky guvernér v tom má jasno, proti ochoreniu COVID-19 pomáha mäso z lamy

14.8.2020 (Webnoviny.sk) – Jeden z regionálnych guvernérov v Peru navrhol, aby občania bojovali proti ochoreniu COVID-19 konzumáciou mäsa z lám a alpák.
Elmer Cáceres Llica z regiónu Arequipa sa podľa Peruánskeho rádia vyjadril, že je „vedecky dokázané“, že mäso z týchto živočíchov je efektívne proti novému koronavírusu.

Prirodzenú imunitu nemajú

Ako však upozorňuje spravodajský portál BBC, politik sa nesprávne odvolával na štúdie, podľa ktorých majú lamy a alpaky protilátky, ktoré by sa potenciálne dali upraviť pre liečbu COVID-19. Štúdie nespomínajú žiadnu konzumáciu mäsa na boj s vírusom.

Lamy proti nemu nemajú prirodzenú imunitu, vedci však zistili, že ich protilátky sa dajú jednoducho prispôsobiť na možnú liečbu u ľudí.
Pre guvernéra to v súvislosti s koronavírusom nie je prvá kontroverzia.

Bielidlo a ruská vakcína

Už si vyslúžil kritiku za to, že ako liečbu opakovane odporúčal oxid chloričitý, ktorý sa používa napríklad ako bielidlo, a lekári ho minulý mesiac vyzvali, aby odstúpil za jeho postup počas koronakrízy.

Elmer Cáceres Llica je tiež jedným z niekoľkých lídrov v Latinskej Amerike, ktorí sa obrátili na Moskvu, aby zabezpečili novú ruskú vakcínu proti vírusu.
Peru zasiahla pandémia koronavírusu ťažko. Krajina má jednu z najvyšších mier úmrtnosti na svete. Podľa štatistík americkej Johns Hopkins University v Peru potvrdili takmer 508-tisíc prípadov nákazy a 25 648 úmrtí.

Viac k témam: alpaka, COVID-19, Koronavírus, lama
Zdroj: Webnoviny.sk – Peruánsky guvernér v tom má jasno, proti ochoreniu COVID-19 pomáha mäso z lamy © SITA Všetky práva vyhradené.

Top