Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Pellegrini a ďalší poslanci chcú v pondelok podať návrh na odvolanie Matoviča

Pellegrini a ďalší poslanci chcú v pondelok podať návrh na odvolanie Matoviča

Zdieľaj tento článok

27.6.2021 (Webnoviny.sk) – Nezaradení poslanci Národnej rady SR (NR SR) a členovia strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) podajú v pondelok 28. júna do podateľne parlamentu návrh na odvolanie Igora Matoviča (OĽaNO) z funkcie ministra financií.


V nedeľňajšej diskusnej relácii V politike televízie TA3 to ozrejmil predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini. Dôvodom je podľa jeho slov to, že Matovič nezvláda výkon svojej funkcie. „Som zvedavý, ako ho v parlamente budú hájiť koaliční poslanci,” doplnil Pellegrini.


Líder strany zároveň v relácii povedal, že strana Hlas-SD nemá v súčasnosti preferovanú koalíciu politických strán. Výsledky najbližších parlamentných volieb podľa neho zjavne ukážu, že pri kreovaní vlády bude potrebná istá kombinácia zo súčasných koaličných a opozičných strán.

„Voliči nás možno prinútia sadnúť si za rokovací stôl aj so znepriatelenými stranami, aby sme pod vedením Hlasu-SD vyviedli túto krajinu z marazmu,” dodal Pellegrini.

Viac k témam: minister financií SR, odvolanie z funkcie, parlamentné voľby, predseda strany Hlas-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegrini a ďalší poslanci chcú v pondelok podať návrh na odvolanie Matoviča © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top