Ste tu
Home > Kultúra > Hudba > Paul McCartney nahral tajný vianočný album, ale počuť ho môže len spevákova rodina

Paul McCartney nahral tajný vianočný album, ale počuť ho môže len spevákova rodina

Zdieľaj tento článok

13.12.2019 (Webnoviny.sk) – Britský spevák a hudobník Paul McCartney raz nahral tajný vianočný album, ktorý každý rok počúva len jeho rodina. Niekdajší člen legendárnych The Beatles to prezradil v relácii World at One britského rádia BBC Radio 4. “Pred rokmi som si myslel, že tu neboli veľmi dobré vianočné nahrávky. Takže som v priebehu pár rokov chodil do môjho štúdia a urobil jednu,” povedal 77-ročný muzikant.


Demo s tradičnými koledami však podľa jeho slov nikdy nevydá, a to aj napriek tomu, že je u jeho rodiny populárne. “Deti to majú rady. Viete, je to niečo, čo v priebehu rokov počúvali. A teraz sú to vnúčatá, čo im vštepujú moju nahrávku s koledami,” zamyslel sa umelec, ktorý má päť detí a osem vnúčat.


James Paul McCartney je jedným z najslávnejších hudobníkov všetkých čias. V rokoch 1960 až 1970 bol členom spomínanej kultovej kapely The Beatles. Tá vo Veľkej Británii nahrala a vydala dvanásť štúdiových albumov. Po jej rozpade pôsobil do roku 1981 v skupine Wings, v ktorej hrala aj jeho zosnulá manželka Linda McCartney.

Je tiež členom dua The Fireman, s ktorým vydal tri albumy. McCartney má na konte zatiaľ 17 sólových štúdioviek. Dva razy ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy, v roku 1988 ako člena The Beatles a o jedenásť rokov neskôr aj ako sólového umelca. Zahral si v snímkach Ťažký deň (1964) či Pomoc (1965).

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: Webnoviny.sk – Paul McCartney nahral tajný vianočný album, ale počuť ho môže len spevákova rodina © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top