Ste tu
Home > Šport > Futbal > Patrik Hrošovský bude na Plzeň stále rád spomínať, pri prestupe do Genku boli spokojné všetky strany

Patrik Hrošovský bude na Plzeň stále rád spomínať, pri prestupe do Genku boli spokojné všetky strany

9.7.2019 (Webnoviny.sk) – V uplynulých mesiacoch sa v súvislosti so slovenským futbalovým reprezentantom Patrikom Hrošovským skloňoval možný transfer do nemeckej I. bundesligy či anglickej Premier League.

Nakoniec však prestúpil do tímu úradujúceho belgického šampióna KRC Genk, ktorý sa v tejto sezóne 2019/2020 predstaví v skupinovej fáze Ligy majstrov. Tento klub v minulosti vychoval mnohých veľkých hráčov ako Kevin De Bruyne či Thibaut Courtois. Aj vzhľadom na to si rodák z Bojníc môže povedať, že zakotvil na dobrej futbalovej adrese.

Niekoľkokrát bol aj kapitánom

Môžem potvrdiť dohodu medzi klubmi, podľa ktorej Patrik prestúpi do Belgicka v priebehu augusta. Nášmu mužstvu tak bude k dispozícii aj v dueloch 2. predkola Ligy majstrov proti Olympiakosu Pireus aj v ďalších zápasoch predkôl európskych pohárov, ktoré sa následne uskutočnia,“ uviedol na klubovom webe generálny manažér „Viktoriánov“ Adolf Šádek a podotkol, že jediné predkolo, do ktorého Hrošovský s určitosťou nezasiahne, je prípadné play-off LM, nakoľko Genk sa predstaví v spomenutej skupinovej časti tejto súťaže.

Hrošovský je kmeňový hráč Viktorie Plzeň od roku 2009, v A-mužstve tohto klubu sa prvýkrát objavil o dva roky neskôr a následne zbieral skúsenosti na hosťovaniach v Sokolove, Ústí nad Labem a Znojme. Od roku 2013 je stabilnou súčasťou kádra Plzne, za ktorú odohral dovedna 206 súťažných duelov a zaznamenal v nich 13 zásahov a 21 gólových prihrávok. Niekoľkokrát bol v zápasoch aj kapitánom plzenského tímu.

Prebehli dlhé rokovania

Som rád, že sa všetko podarilo dohodnúť k spokojnosti všetkých strán. Cítim, že nastal ideálny čas vyskúšať si môj prvý zahraničný angažmán, pretože Česko som úplne nepovažoval za cudzinu. Vždy som sa vo Viktorii cítil skvele a som jej veľmi vďačný. Taktiež som rád, že môžem klubu ešte pomôcť zabojovať o Európu, ktorú si určite zaslúži,“ poznamenal účastník ME 2016 vo Francúzsku.

Hrošovský priznal, že na pôsobenie v Plzni bude vždy rád spomínať. „Zahral som si tu Ligu majstrov, zažil majstrovské oslavy a ďalšie množstvo nádherných zážitkov, na ktoré nikdy nezabudnem. Zároveň chcem poďakovať fanúšikom Viktorie, ktorí ma vždy podporovali a verím, že moje rozhodnutie chápu,“ doplnil.

Prestup 27-ročného defenzívneho záložníka zastrešoval hráčsky agent Pavel Zíka, v ktorého portfóliu sú aj ďalší slovenské futbalisti. „Genk prejavil o Patrika veľký záujem už v priebehu uplynulej sezóny a dlhé rokovania trvali od polovice apríla. Chcel by som sa poďakovať pánovi Šádekovi a všetkým vo Viktorii Plzeň za ústretovosť a korektné rokovania. Som veľmi rád, že sa všetko podarilo uzavrieť k spokojnosti všetkých zúčastnených strán,“ skonštatoval Zíka.

Viac k témam: FC Viktoria Plzeň, KRC Genk
Zdroj: Webnoviny.sk – Patrik Hrošovský bude na Plzeň stále rád spomínať, pri prestupe do Genku boli spokojné všetky strany © SITA Všetky práva vyhradené.

Top