Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Päť hlavných obvinených za drogové zločiny vzal sudca do väzby, môže im hroziť doživotie

Päť hlavných obvinených za drogové zločiny vzal sudca do väzby, môže im hroziť doživotie

Zdieľaj tento článok

BANSKÁ BYSTRICA 14. decembra (WebNoviny.sk) – Sudca pre prípravné konanie na pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici v piatok vzal do väzby päticu mužov, obvinených za drogovú trestnú činnosť.


Pre SITA to uviedla hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková. Všetci podali voči verdiktu sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd SR.


Policajti zaistili aj tisíce eur

Národná kriminálna agentúra (NAKA) v tomto týždni urobila záťah v rámci protidrogovej akcie v Trnavskom a Bratislavskom kraji pod názvom VENAL. Spolu obvinili devätnásť osôb a pre päť z nich prokurátor navrhol väzbu z obavy, že by mohli pokračovať v trestnej činnosti, prípadne inak mariť vyšetrovanie.

Ide o Slavomíra W., Tibora P., Miroslava P., Radovana F. a Michala J. Dôvodom na väzbu je členstvo v zločineckej skupine, respektíve činnosť pre zločineckú skupinu a súvisiaca drogová trestná činnosť páchaná predovšetkým v Seredi, Galante, Trnave a okolí.

Pri raziách policajti zaistili 31 kilogramov prekurzorov vo forme tabliet s obsahom efedrínu. Z tohto množstva sa dá vyrobiť až 6,6 kilogramu metamfetamínu v hodnote dvesto tisíc eur. Počas zásahu zaistili aj vyše 140-tisíc eur v hotovosti. Členovia skupiny podľa polície od roku 2015 zabezpečili viac ako 2,5-tisíca kilogramov tabletiek v hodnote približne 4,8 milióna eur na výrobu asi 480 kilogramov metamfetamínu v hodnote 16,8 milióna eur.

Trest odňatia slobody až na doživotie

Príslušníci NAKA v súčinnosti s národnou protidrogovou jednotkou vykonávali operatívno-pátraciu činnosť v Trnavskom a Bratislavskom kraji. Jej výsledkom bolo zadokumentovanie drogovej trestnej činnosti zločineckej skupiny, pôsobiacej prevažne v mestách Sereď, Galanta, Trnava a v ich okolí.

Počas akcie policajti vykonali domové a prehliadky iných priestorov. Pri tom využili aj inštitút vstupu do obydlia a znalecké skúmania. Vyšetrovateľ obvinil 19 osôb zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Jedenásť z nich aj z drogovej trestnej činnosti, ktorú mali páchať obzvlášť závažným spôsobom. Hlavným členom skupiny v prípade uznania viny hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov až doživotie.

Viac k témam: drogoví díleri, Národná kriminálna agentúra (NAKA), protidrogová razia, Špecializovaný trestný súd SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Päť hlavných obvinených za drogové zločiny vzal sudca do väzby, môže im hroziť doživotie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top