Ste tu
Home > Zaujímavosti > Pár našiel pri prechádzke veľmi vzácny nález, správa od nemeckého vojaka má viac ako sto rokov

Pár našiel pri prechádzke veľmi vzácny nález, správa od nemeckého vojaka má viac ako sto rokov

Zdieľaj tento článok

9.11.2020 (Webnoviny.sk) – Pár vo Francúzsku náhodou objavil správu, ktorú pred viac ako storočím poslal nemecký vojak s pomocou poštového holuba.


Na drobnú hliníkovú kapsulu so správou narazila dvojica počas prechádzky v regióne Alsasko, informuje spravodajský portál BBC s tým, že sa tak stalo ešte v septembri.


Ťažko čitateľný odkaz

Spomínaný vojak sídlil na základni v Ingersheime, ktorý je v súčasnosti vo Francúzsku, no vtedy patril Nemecku. Odkaz napísaný ťažko čitateľnou nemčinou nesie dátum 1910 alebo 1916.

Podľa kurátora Dominiquea Jardyho z Múzea Linge v Orbey, ktoré sa nachádza neďaleko miesta nálezu, je to pravdepodobne však prvý rok.

Kapsulu s odkazov vystavia v múzeu

Jardy sa pre denník Le Parisien vyjadril, že “veľmi vzácny” nález vyšiel zo zeme na povrch v priebehu času, rovnako ako mnoho vojenských pozostatkov z prvej svetovej vojny.

Pár kapsulu s odkazom po náleze odniesol do spomínaného múzea, ktoré si pripomína bitku o vrchol Le Linge v roku 1915, a tam ho budú aj vystavovať.

Kurátor sa vyjadril, že kontaktoval svojho nemeckého priateľa, aby mu hlásenie preložil. Podľa neho obsahuje podrobnosti o vojenských manévroch.

Viac k témam: nález, správa, vojak
Zdroj: Webnoviny.sk – Pár našiel pri prechádzke veľmi vzácny nález, správa od nemeckého vojaka má viac ako sto rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top