Ste tu
Home > Správy > Svet > Pápež František sa modlil pred prázdnym námestím, krížovú cestu pripravili deti (video)

Pápež František sa modlil pred prázdnym námestím, krížovú cestu pripravili deti (video)

Zdieľaj tento článok

3.4.2021 (Webnoviny.sk) – Pápež František sa na Veľký piatok večer zúčastnil na obrade krížovej cesty. Pre pandemické opatrenia sa udalosť uskutočnila na prázdnom Námestí svätého Petra vo Vatikáne. Súčasťou neobvyklej krížovej cesty boli deti, ktoré pri každom zastavení čítali svoje obavy a sny. Pontifik ich počúval a odpovedal im modlitbami.


Deti čítali emotívne príbehy

Obrad sa druhý rok po sebe nemohol pre pandémiu ochorenia COVID-19 konať v rímskom Koloseu, kde táto udalosť tradične priťahuje tisíce pútnikov, turistov i miestnych. Namiesto toho boli na spomenutom vyľudnenom námestí rozmiestnené zapálené sviečky.


Chlapci a dievčatá sa striedali pri čítaní emotívnych príbehov. Mnohé súviseli s utrpením, ktoré počas ostatného roka so sebou priniesla pandémia koronavírusu.

Pápež objal všetky deti

Zo sanitky vystúpili muži, ktorí vyzerali ako astronauti, pokrytí ochrannými plášťami, rukavicami, maskami a štítmi. Odviezli dedka, ktorý niekoľko dní ťažko dýchal. Bolo to naposledy, čo som dedka videl,” prečítalo jedno z detí. Ďalšie vyslovilo ľútosť nad osamelosťou a tým, že nemohlo navštevovať svojich starých rodičov, aby ich ochránilo pred nákazou.

Obrad, ktorý pripomína Ježišovo utrpenie niekoľko hodín pred jeho ukrižovaním a smrť na kríži, sa skončil pápežovým požehnaním a objatím všetkých prítomných detí.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Taliansku, Krížová cesta, pápež, Veľký piatok
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František sa modlil pred prázdnym námestím, krížovú cestu pripravili deti (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top