Ste tu
Home > Správy > Svet > Pápež František podstúpil operáciu hrubého čreva, v nemocnici by mal zostať niekoľko dní

Pápež František podstúpil operáciu hrubého čreva, v nemocnici by mal zostať niekoľko dní

5.7.2021 (Webnoviny.sk) – Pápež František sa zotavuje v nemocnici po zákroku na hrubom čreve a údajne sa má dobre. Hlava katolíckej cirkvi v nedeľu absolvovala v Univerzitnej poliklinike Agostina Gemelliho v Ríme plánovanú operáciu stenózy hrubého čreva. Podľa Vatikánu na ňu 84-ročný pápež zareagoval dobre. Očakáva sa, že bude v nemocnici niekoľko dní.


Taliansky kardinál Enrico Feroci, ktorého cituje tlačová agentúra ANSA, na letisku v Ríme v pondelok novinárom povedal, že ho ďalší kardinál Angelo De Donatis informoval o pápežovi. „Povedal mi, že sa mu darí dobre,“ vyjadril sa Feroci.


František je hospitalizovaný v špeciálnom apartmáne na 10. poschodí, ktorý má nemocnica určený pre pápežov. V Poliklinike Gemelli niekoľkokrát hospitalizovali napríklad aj pápeža Jána Pavla II. Pápež dostáva veľa želaní skorého uzdravenia. To mu poprial napríklad aj taliansky premiér Mario Draghi.

Viac k témam: hospitalizácia, operácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František podstúpil operáciu hrubého čreva, v nemocnici by mal zostať niekoľko dní © SITA Všetky práva vyhradené.


Top