Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Pandémia prehĺbila sociálne rozdiely, tisíce detí nemali k online výučbe vôbec prístup (video)

Pandémia prehĺbila sociálne rozdiely, tisíce detí nemali k online výučbe vôbec prístup (video)

28.3.2021 (Webnoviny.sk) – Táto neľahká doba priniesla prehlbovanie sociálnych rozdielov v prístupe ku vzdelaniu. Tisíce detí počas dlhých mesiacov nemali šancu byť súčasťou online vyučovania. Prezidentka Zuzana Čaputová na to poukázala vo videu zverejnenom v jej profile na sociálnej sieti.


Pri príležitosti Dňa učiteľov sa poďakovala učiteľom, ktorí v rámci svojich možností urobili veľa, aby týmto deťom pomohli. Hlava štátu verí, že najbližšie mesiace už budú lepšie a že do škôl sa znovu vráti život, “lebo žiadna technológia nenahradí bezprostredný ľudský kontakt”.


Viac o téme: Koronavírus

“Ján Amos Komenský hovoril, že celý náš život je priestor, v ktorom sa neustále učíme. Čomu nás naučil tento nezvyčajný a nečakaný rok mimo školy? Naučil nás, ako veľmi potrebujeme naše učiteľky a učiteľov. Lepšie ako pred rokom chápeme, že uprostred rastúcej epidémie samoty je škola mimoriadne dôležitá. Je kotvou duševného zdravia a v neustále sa meniacom svete prináša štruktúru a predvídateľnosť,” doplnila prezidentka. V boji s vírusom ľudia podľa nej taktiež pochopili, ako veľmi potrebujú špičkových vedcov a odborníkov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Koronavírus, online vzdelávanie, sociálne rozdiely, zatvorené školy
Zdroj: Webnoviny.sk – Pandémia prehĺbila sociálne rozdiely, tisíce detí nemali k online výučbe vôbec prístup (video) © SITA Všetky práva vyhradené.


Top