Ste tu
Home > Kultúra > Ozzy Osbourne zrušil štyri koncerty, na pódium sa plánuje vrátiť v Glasgowe

Ozzy Osbourne zrušil štyri koncerty, na pódium sa plánuje vrátiť v Glasgowe

BRATISLAVA 29. januára (WebNoviny.sk) – Anglický spevák Ozzy Osbourne musel pre chrípku zrušiť štyri koncerty. Konkrétne sú to vystúpenia v Dubline, Nottinghame, Manchestri a Newcastli.

Interpret prisľúbil, že fanúšikom a fanúšičkám v týchto mestách koncerty vynahradí, nové dátumy však zatiaľ nezverejnil. Na pódium sa plánuje vrátiť 7. februára v Glasgowe.

Sedemdesiatročný niekdajší líder legendárnych Black Sabbath je od minulého roka na No More Tours II, počas ktorého navštívil napríklad aj Prahu či Krakov.

Správu o zrušení koncertov potvrdila aj kapela Judas Priest, ktorá hosťuje na spevákovom turné. „S veľkou ľútosťou vám oznamujeme, že prvé britské koncerty na turné Ozzyho Osbourna a Judas Priest sme museli odložiť, pretože Ozzy trpí veľmi silnou chrípkou,“ uviedli muzikanti na sociálnej sieti Facebook.

John Michael „Ozzy“ Osbourne

… sa preslávil ako spevák spomínanej heavymetalovej kapely Black Sabbath, ktorá vznikla v roku 1968 v Birminghame. Po vydaní ôsmeho albumu Never Say Die! (1978) ho však pre alkoholovú a drogovú závislosť zo skupiny vyhodili. Ďalšiu štúdiovku s Black Sabbath vydal až v roku 2013. Nahrávka, ktorá debutovala na prvej priečke UK Chartu, má názov 13.

Ako sólový umelec vydal jedenásť albumov, pričom zatiaľ posledný Scream uviedol na trh v júni 2010. Na konte má tiež niekoľko koncertných záznamov, kompilácií alebo EP nahrávok. Hudobník, ktorý spolu so svojou rodinou účinkoval v reality šou Osbournovci (2002 – 2005), získal množstvo ocenení. V roku 2006 ho ako člena Black Sabbath uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Viac k témam: Dublin, Manchester, Newcastle, Nottingham
Zdroj: Webnoviny.sk – Ozzy Osbourne zrušil štyri koncerty, na pódium sa plánuje vrátiť v Glasgowe © SITA Všetky práva vyhradené.

Top