Home > Šport > Hokej > Ovečkin v NHL strelil svoj 699. gól, Pánik aj Tatar asistovali a Černák nazbieral dve mínusky (video)

21.2.2020 (Webnoviny.sk) – Hokejisti Montrealu prerušili sériu piatich prehier v NHL a vo štvrtok zvíťazili na ľade Washingtonu 4:3 po predĺžení.

Slovenskí útočníci v oboch kluboch si pripísali po jednej asistencii. Tomáš Tatar odohral v prvom útoku Montrealu 15:53 min a okrem asistencie predviedol aj tri strely na bránku a na konci mal tri plusové body. Richard Pánik odkorčuľoval v tretej formácii Washingtonu 12:20 min s jednou strelou a jedným bodyčekom.

Tatar si pripísal 34. asistenciu a 55. bod v sezóne, už len tri body ho delia od vyrovnania svojho rekordu z uplynulej sezóny. V počte asistencií práve prekonal svoje osobné maximum z ročníka 2018/2019. Obranca Ben Chariot po prihrávke Tatara a odrazenej strele Gallaghera dostal Montreal do vedenia 3:2 už po tridsiatich sekundách tretej tretiny, ale 21 sekúnd pred jej koncom vyrovnal Tom Wilson.

Chiarot rozhodol o triumfe Montrealu

Z predĺženia neubehla ani minúta, keď Chiarot druhým gólom v zápase definitívne rozhodol o dvoch bodoch pre Canadiens. “Je taký veľký a pevný. Neočakávame to od neho, ale už strelil pár gólov v predĺžení,” povedal o Chiarotovi tréner Montrealu Claude Julien na webe nhl.com.

Capitals síce prehrali tretíkrát v sérii, ale ich kapitán Alexander Ovečkin sa po päťzápasovej odmlke aspoň tešil z gólu. Mal poradové číslo 699 v jeho kariére a 41 v tejto sezóne. Washington má na čele Metropolitnej divízie rovnaký počet bodov ako Pittsburgh.

“Urobíme niečo pozitívne, ale v inej oblasti na ľade zlyháme. V tejto fáze sezóny bojujeme sami so sebou, to nie je tajomstvo,” priznal tréner Washingtonu Todd Reirden.

Koniec víťaznej série “bleskov”

Jedenásť zápasov bolo konečné číslo víťaznej série hokejistov Tampa Bay, ktorá ju dotiahla až na druhé miesto v NHL. “Blesky” v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom vo štvrtok konečne našli premožiteľa, keď podľahli v Las Vegas 3:5. Gólom aj asistenciou sa blysli útočník Mark Stone aj obranca Alec Martínez.

Pre 32-ročného Američana to bol prvý zápas po “trejde” z Los Angeles do Vegas. K svojmu výkonu pridal aj štyri zablokované strely. Černák v drese Tampy Bay odohral 19:20 min s bilanciou 1 “hit”, 1 zablokovaná strela, 2 mínusové body a 2 trestné minúty. Na trestnej lavici si posedel za nedovolenú hru lakťom v druhej tretine.

Anderson vychytal shutout

Hokejisti Toronta v utorok prehrali v Pittsburghu 2:5, ale štvrtkový reparát aj s Martinom Marinčinom v zostave zvládli na jednotku. Doma zvíťazili 4:0 a dánsky brankár Frederik Andersen sa tešil z 24. shutoutu v kariére. Gólom a dvoma asistenciami sa vo víťaznom tíme predviedol obranca Jake Muzzin.

Marinčin počas 17:40 min raz vystrelil na bránku súpera a jednu strelu zablokoval. “Skvelý zápas. Naša odpoveď bola taká, ako sme si to predstavovali. Myslím si, že najmä Jake Muzzin bol neuveriteľný, ale vklad bolo cítiť od každého v tomto zápase,” skonštatoval Frederik Andersen na webe NHL.

Výsledky – NHL

štvrtok

Washington – Montreal 3:4 po predĺžení (1:1, 1:1, 1:1 – 0:1)
* Richard Pánik (Washington) odohral 12:20 min, 1 asistencia, 1 strela na bránku, 1 “hit”
* Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:53 min, 1 asistencia, 3 strely na bránku, 3 plusové body

Toronto – Pittsburgh 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
* Martin Marinčin (Toronto) odohral 17:40 min, 1 strela, 1 zablokovaná strela

Vegas – Tampa Bay 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
* Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19:20 min, 1 “hit”, 1 zablokovaná strela, 2 mínusové body, 2 trestné minúty

New Jersey – San Jose 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Columbus – Philadelphia 3:4 po predĺžení (2:1, 1:2, 0:0 – 0:1)

Ottawa – Winnipeg 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

St. Louis – Arizona 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Los Angeles – Florida 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Ovečkin v NHL strelil svoj 699. gól, Pánik aj Tatar asistovali a Černák nazbieral dve mínusky (video) © SITA Všetky práva vyhradené.