Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Otestovať sa na koronavírus bude na Slovensku ťažšie, ostáva iba 120 mobilných odberných miest

Otestovať sa na koronavírus bude na Slovensku ťažšie, ostáva iba 120 mobilných odberných miest

Zdieľaj tento článok

30.6.2021 (Webnoviny.sk) – Antigénové mobilné odberové miesta v stredu končia. Od štvrtka 1. júla zostane 120 mobilných odberových miest, vykonávať budú PCR testy.


Viac o téme: Koronavírus

Kapacita týchto miest bude 30-tisíc testov, v prípade potreby sa však môže navýšiť. Na tlačovej konferencii o tom informoval riaditeľ Odboru verejného zdravotníctva, skríningu a prevencie Ministerstva zdravotníctva SR Tomáš Kúdela.


Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský vysvetlil, že cieľom nového systému testovania je motivácia ľudí k očkovaniu. Testovanie z medicínskych dôvodov, po kontakte s pozitívnym či pre deti do letných táborov bude naďalej hradiť štát. Na podujatia, kde je vyžadovaný PCR test, si ho však nezaočkovaní budú musieť zaplatiť sami.

Ako konštatoval epidemiológ Martin Pavelka, v prípade zhoršenia epidemickej situácie sa rozšíri zoznam aktivít, kde budú nezaočkovaní potrebovať PCR test.

Diskutuje sa o tejto povinnosti v reštauráciách, krčmách, fitness centrách, plavárňach, hoteloch, múzeách a galériách, na hromadných podujatiach, športových tréningoch a obradoch okrem pohrebov. „Ak som plne zaočkovaný, nemusím sa testovať,“ podotkol.

Viac k témam: antigénové testovanie, minister zdravotníctva SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Otestovať sa na koronavírus bude na Slovensku ťažšie, ostáva iba 120 mobilných odberných miest © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top